SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zmień EGO na EKO!“ - zachęca ZTM w najnowszej kampanii

„Zamień EGO na EKO” – pod taki hasłem Zarząd Transportu Metropolitarnego, największy organizator komunikacji miejskiej w Polsce, będzie prowadził szerokie działania kampanijne, promując ekologiczny transport publiczny, w ramach „Europejskiego Tygodnia Mobilności”.

Article

„Europejski Tydzień Mobilności” (ETM) rozpoczyna się już w najbliższy czwartek (16 września) i potrwa do 22 września, czyli do „Dnia bez Samochodu”.

ZTM rozpoczyna właśnie nową kampanię, przygotował szereg inicjatyw i aktywności, do udziału w których zaprasza wszystkich mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. ZTM będzie promował transport publiczny w budowaniu ekologicznego, przyjaznego i nowoczesnego miasta.

– „Zmień EGO na EKO! Masz teraz 1000 powodów, by korzystać z transportu publicznego i być bardziej EKO, a mniej... EGO“ – w ten sposób zwracamy się w naszej kampanii do wszystkich mieszkańców – mówi Andrzej Stangret, zastępca dyrektora ZTM ds. handlowych. W naszej najnowszej kampanii postawiliśmy więc na ekologię – dodaje.

Nowa kampania realizowana będzie w mediach tradycyjnych, radio, citylightach oraz w kanałach digitalowych. Jej ważnym elementem będzie nowy film wideo podsumowujący „1000 dni ZTM“ i kluczowe rozwiązania wdrożone w tym czasie. Materiał będzie szeroko promowany w social mediach.

– Od 1000 dni ZTM tworzy system „łatwEKO“ podróżowania po Metropolii. Chcieliśmy pokazać nasze najciekawsze projekty, jak np. obsługę klienta on-line, System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, czy też linie metropolitalne, które wnoszą nową jakość i zmieniają koncepcję transportu publicznego. I właśnie o nich opowiadamy w naszym filmie – zapowiada Andrzej Stangret.

W ciągu całego „Europejskiego Tygodnia Mobilności”, facebookowy fanpage ZTM stanie się socialową przestrzenią działań kampanijnych oraz bieżącej komunikacji. ZTM na Facebooku będzie informował o wszystkim, co będzie się działo w kolejnych dniach „Europejskiego Tygodnia Mobilności”.

Kawa i spotkanie ze znanym kontrolerem

Ostatni dzień „Europejskiego Tygodnia Mobilności” to obchodzony corocznie 22 września „Dzień bez Samochodu”. Wszyscy kierowcy w tym dniu mogą podróżować komunikacją ZTM za darmo, jeśli tylko będą mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Na wybranych przystankach na pasażerów będzie czekała m.in. gorąca kawa, którą będą mogli wypić z dyrektor ZTM Małgorzatą Gutowską oraz prezydentami Katowic i Rudy Śląskiej. Dokładna lista przystanków opublikowana zostanie na profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej ZTM.

Dodatkowo, 22 września w autobusach mieszkańcy Metropolii będą mogli spotkać dobrze znaną im osobę. W rolę kontrolera biletów wcieli się Krzysztof Hanke, polski aktor, satyryk, lider znanego, śląskiego „Kabaretu Rak”.

ZTM angażuje regionalnych pracodawców w popularyzację ekologicznego transportu. Firmy, które zostaną partnerem ZTM w budowaniu ekologicznego regionu, mają zagwarantowane do 10 proc. zniżki na zakup biletów dla swoich pracowników. Mogą także szeroko promować swoją firmę i markę w regionie – ZTM proponuje im bezpłatną możliwość skorzystania ze swoich nośników reklamowych.

Dołącz do dyskusji: „Zmień EGO na EKO!“ - zachęca ZTM w najnowszej kampanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl