SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bauer zwalnia dziennikarzy. Łączenie redakcji magazynów "Pani" i "Twój Styl"

Wydawnictwo Bauer zdecydowało o połączeniu dwóch redakcji - magazynów "Pani" oraz "Twój Styl" w jeden zespół. Redaktorami naczelnymi obu pism pozostają Monika Stukonis oraz Jacek Szmidt.

Article

Spółka zmiany w strukturze zarządzania redakcją tłumaczy m.in. chęcią „zagwarantowania jak najlepszego funkcjonowania całego segmentu i optymalizacją pracy w redakcjach, w nowych okolicznościach biznesowych wywołanych pandemią”. - Reorganizacja obu redakcji pozwoli także na jeszcze sprawniejsze zarządzanie i tworzenie contentu nie tylko do obu magazynów, ale także serwisu twojstyl.pl - przekazał nam Maciej Brzozowski, dyrektor public relations w Bauer Media.

Natomiast Monika Krokiewicz, członek zarządu Wydawnictwa i wydawca m.in. magazynów lifestylowych komentuje, że reorganizacja to reakcja na „zmiany zachodzące w segmencie wydawniczym na całym świecie”. - Pozwoli na zwiększenie efektywności zespołu złożonego z najwyższej klasy specjalistów, przy jednoczesnym zachowaniu odrębności programowej i wyjątkowości obu magazynów. Czytelniczki i czytelnicy nadal otrzymywać będą swoje tytuły w niezmienionej formie, wypełnione interesującymi ich treściami, a klienci reklamowi – wysokiej jakości produkty oferujące wiele różnorodnych możliwości współpracy z Magazynami Lifestylowymi Bauera – zapewnia.

Pracę straci kilkoro dziennikarzy, którzy do tej pory tworzyli jeden z dwóch tytułów. Wydawnictwo ma jednak zapewnić im wsparcie w postaci „specjalnego pakietu przygotowanego przez profesjonalną firmę outplacementową, która pomoże znaleźć alternatywne stanowiska pracy i odnaleźć się w trudnej sytuacji w najbliższych miesiącach”.

- Konsultanci firmy BIGRAM wesprą je w poszukiwaniu nowej pracy, przygotowaniu profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, skutecznej autoprezentacji na rozmowy rekrutacyjne oraz pomogą określić alternatywy i możliwości na obecnym rynku pracy. Zaprojektowane na zlecenie i koszt Wydawnictwa programy wsparcia mają odpowiedzieć na indywidualne potrzeby każdej osoby – podsumowuje Maciej Brzozowski w odpowiedzi dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Zwolnienia wskutek pandemii

W epidemii zamknięcie niektórych tytułów i zwolnienia Pod koniec kwietnia Wydawnictwo Bauer poinformowało, że kończy wydawać 34 tytuły prasowe, m.in. pisma „Barwy Życia”, „Historie o Duchach”, „Kalejdoskop Losów”, „Sekrety i Namiętności”, „Śledztwo”, „Szczypta Magii”, „Życie i Nadzieja” oraz wydania specjalne czasopism: "Świat Wiedzy", "Z Życia Wzięte", "Sukcesy i Porażki", "Chwila dla Ciebie", "100 Rad". Jednocześnie zwolniono 27 osób z redakcji i biura reklamy.

Natomiast pod koniec maja Wydawnictwo Bauer pożegnało się z 20 pracownikami, m.in. sześcioma osobami z biura reklamy. - Ma to związek z pogłębiającym się spadkiem inwestycji reklamowych, a także z zamknięciem miesiąc temu kilku tytułów i wydań specjalnych - uzasadniła firma.

W ub.r. przychody Wydawnictwa Bauer zmniejszyły się o 9,7 proc. do 416,9 mln zł. Jednocześnie zysk netto firmy poszedł w górę z 94,39 do 106,69 mln zł, ponieważ ograniczyła wydatki operacyjne o 11,2 proc. do 309,64 mln zł. Wiosną wydawca wskutek epidemii zrezygnował z niektórych czasopism i zwolnił kilkadziesiąt pracowników, których w ub.r. miał 550.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bauer zwalnia dziennikarzy. Łączenie redakcji magazynów "Pani" i "Twój Styl"

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Sto naczelnych i jedna redakcja na wszystkie tytuły! Tak, to doskonały pomysł :D
odpowiedź
User
Dk
Bauer jako niemiecka firma może wyrzucić dziennikarzy za zbity pysk, a polska trójka nie może zwolnić nikogo
odpowiedź
User
M
Zwolniono najwspanialszą Graficzkę...
odpowiedź