SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio rozstaje się z Beatą Michniewicz. Nowa prowadząca „Salon polityczny Trójki”

W radiowej Trójce wywiadów o tematyce politycznej nie będzie już prowadziła Beata Michniewicz. Polskie Radio kończy współpracę z dziennikarką, związaną z rozgłośnią od 41 lat - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Beata Michniewicz, fot. Polskie Radio Beata Michniewicz, fot. Polskie Radio

Według naszych ustaleń kilka dni temu Beata Michniewicz dostała wypowiedzenie umowy z Polskim Radiem. Do piątku prowadziła jeszcze „Salon polityczny Trójki” (emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 8.45), a w sobotę o „Śniadanie w Trójce” o godz. 9.05.

 

Od poniedziałku wywiady o tematyce polityczne ma prowadzić w Trójce Sylwia Białek z Informacyjnej Agencji Radiowej. Na początku stycznia Białek wraz z kilkorgiem innych dziennikarzy dołączyła do gospodarzy takich rozmów w Jedynce i Polskim Radiu 24.

Beata Michniewicz w Trójce przez cztery dekady

Beata Michniewicz to jeden z niewielu dziennikarzy politycznych, którzy pozostali w stacji przez ostanie osiem lat. W połowie 2016 roku ze stają pożegnał się Marcin Zaborski (przeszedł do RMF FM, obecnie pracuje w TVN24), natomiast przez kilka lat wywiady polityczne na przemian z Michniewicz prowadzili Paweł Lisicki z „Do Rzeczy” i Bartłomiej Graczak, wówczas związany z TVP Info.

Do końca ub.r. gospodarzami taki rozmów w stacji byli też inni dziennikarze TVP Info: Karol Gnat, Maksymilian Maszenda i Michał Rykowski. Pod koniec grudnia z Trójki zniknął popołudniowy cykl wywiadów „Trójkowy Komentarz Dnia”.

CZYTAJ TEŻ: Bartosz Panek wraca do Polskiego Radia. Będzie zarządzał Studiem Reportażu i Dokumentu

Beata Michniewicz pracę w Trójce zaczęła w 1983 roku. Jest pomysłodawczynią plebiscytu Srebrne Usta na najoryginalniejsze wypowiedzi polityków, który zawieszono cztery lata temu.

Zmiany w Trójce

W połowie stycznia stanowisko szefowej Trójki objęła Agnieszka Szydłowsk, wcześniej była związana ze stacją przez 15 lat jako dziennikarka muzyczna. W połwie lutego wicedyrektorem Trójki został Michał Nogaś, wrócił do rozgłośni po ponad sześciu latach pracy w „Gazecie Wyborczej” i 3,5 roku współpracy z Radiem Nowy Świat.

Nowa ramówka Trójki ma ruszyć z początkiem kwietnia. Natomiast w marcu na antenie pojawi się audycja z „muzyką ekstremalnie niezależną”, a tydzień temu zadebiutowała „Po prostu Wschód - magazyn Piotra Pogorzelskiego”.

CZYTAJ TEŻ: Małgorzata Telmińska i Artur Wolski w nowej audycji Polskiego Radia 24

Stanowisko sekretarza redakcji stacji objął Adam Sobieraj (w miejsce Roberta Kosickiego), a jego zastępcą został Mateusz Tomaszuk, który wrócił do rozgłośni po kilku miesiącach przerwy. Z początkiem kwietnia do stacji wróci Katarzyna Borowiecka, w ostatnich latach związana z Radiem 357. Z Radia 357 do Trójki przechodzi też Kuba Jonczyk.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Trójka miała 2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,2 proc. rok wcześniej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio rozstaje się z Beatą Michniewicz. Nowa prowadząca „Salon polityczny Trójki”

96 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dde
Szkoda. Ikona Trójki.
odpowiedź
User
Xyz
Beatka zawsze wierna jednej redakcji. Nigdy nie sprzedała się komercyjnym stacjom. Żelazna dama mikrofonu. PiS nie wyrzucił, dopiero ekipa Tuska. Pewnie przejdzie na emeryturę. Ostatni z głosów starej Trójki.
odpowiedź
User
dawny słuchacz
olbrzymia szkoda, jedna z ostatnich osób które jeszcze pracowały w TAMTEJ Trójce
odpowiedź