Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-05-20

A A A POLEĆ DRUKUJ

Podpisy elektroniczne w Microsoft SharePoint SIGNIUS i ARP Ideas umożliwiają e-podpisywanie bezpośrednio z aplikacji

 

SIGNIUS S.A. – właściciel platformy SIGNIUS Professional do zdalnego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości stworzył wspólnie ze Złotym Partnerem Microsoft – ARP Ideas Sp. z o.o. – mechanizm zdalnego podpisywania dokumentów przechowywanych w aplikacji Microsoft SharePoint. Rozwiązanie jest skierowane do każdej organizacji korzystającej z Microsoft SharePoint zarówno w wersji chmurowej jak i on-premise.

Oferowane narzędzie stanowi realną odpowiedź na rosnące wymagania rynku aplikacji biznesowych i łączy najlepsze funkcjonalności obydwu aplikacji. Dokument przechowywany w SharePoint, może być skierowany do podpisania podpisem elektronicznym SIGNIUS bezpośrednio z poziomu biblioteki SharePoint. Skierować do podpisu możemy dokument w formacie Word, zostanie on automatycznie przekonwertowany na format PDF – gotowy do podpisu. Osoby zaproszone do złożenia podpisu otrzymują powiadomienie e-mail z linkiem do lokalizacji podpisywanego dokumentu. Po złożeniu podpisu w bibliotece SharePoint automatycznie pojawia się nowy plik opatrzony rozszerzeniem *.signed w nazwie. Co ważne, cały proces to jedynie kilka kliknięć myszką i odbywa się z bezpośrednio z aplikacji SharePoint – nie ma konieczności przekazywania dokumentów pomiędzy aplikacjami, ponieważ proces jest w pełni zautomatyzowany.

- W dobie globalnej cyfryzacji łączenie rozwiązań jest konieczne, aby zapewnić klientom kompleksową usługę. Wsłuchaliśmy się w głos naszych klientów, którzy korzystając z platformy SIGNIUS Professional oraz Microsoft SharePoint zasygnalizowali potrzebę ujednolicenia obiegu, podpisywania i archiwizacji dokumentów. Adaptacja możliwości e-podpisów w jednej z najpopularniejszych platform aplikacji webowych na świecie z pewnością zwiększy dostęp nowych grup użytkowników do narzędzi zdalnego podpisywania i archiwizacji dokumentów - informuje Jack Piekarski, VP Sales i współzałożyciel SIGNIUS.

SIGNIUS oferuje nowoczesną i kompleksową platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym – bez papieru, w pełni zdalnie, wygodnie i prawomocnie. Dostępne są różne modele wdrożenia: online, integracja przez API, wersja hybrydowa oraz wdrożenie lokalne. Platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego wraz z identyfikacją online, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizacja całego procesu podpisywania w jednym kanale online.

Microsoft SharePoint jest aplikacją biznesową dostępną w ramach pakietów Office 365/Microsoft 365 lub jako niezależna aplikacja. SharePoint wspiera pracę zespołową dzięki możliwości tworzenia witryn komunikacji wewnętrznej, współdzieleniu dokumentów pomiędzy pracownikami czy ich archiwizacji w odpowiednich bibliotekach. Aplikacja Microsoft sprawdza się doskonale nie tylko jako repozytorium dokumentów, ale też firmowy intranet.

- Nieustannie dążymy do tego, aby dostarczać użytkownikom najlepsze rozwiązania na rynku, które ułatwią ich pracę. Dostrzegliśmy, że dostarczenie firmom możliwości uzyskiwania podpisu elektronicznego bezpośrednio z poziomu aplikacji SharePoint i zautomatyzowanie obiegu dokumentów już podpisanych przyniesie szereg korzyści. W efekcie postanowiliśmy stworzyć mechanizm integrujący technologię SIGNIUS Professional z Microsoft SharePoint – informuje Ambroży Rybicki, Prezes Zarządu ARP Ideas Sp.z o.o.

W trakcie pandemii znacznie zmieniło się podejście do pracy zdalnej oraz narzędzi, które wspierają wykonywanie swoich zadań bez konieczności bezpośrednich spotkań. Przygotowana przez SIGNIUS i ARP Ideas integracja dedykowana jest branżom, w których bardzo ważną funkcję pełni automatyzacja oraz szybkość realizacji procesu. Rozwiązanie sprawdzi się zarówno w działach HR i sprzedaży, a także w kancelariach prawnych, instytucjach finansowych oraz ubezpieczeniowych.

Słowa kluczowe:e-podpisy

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ