Energa będzie sprzedawać energię elektryczną KGHM

Spółki Energa Obrót i KGHM Polska Miedź podpisały umowę sprzedaży energii elektrycznej na rok 2015. Wartość porozumienia szacowana jest na blisko 77 milionów złotych.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Energa Obrót pozyskała kolejnego strategicznego  klienta reprezentującego segment największych przedsiębiorstw - spółkę KGHM Polska Miedź. Na mocy podpisanej umowy, od stycznia 2015 roku ENERGA OBRÓT dostarczy tej spółce w okresie 12 miesięcy energię elektryczną o wartości blisko 77 mln zł. KGHM Polska Miedź S.A. to jedna z największych polskich firm – główny producent miedzi i srebra rafinowanego na świecie. Giełdowa spółka jest drugim największym odbiorcą energii elektrycznej w Polsce.

- Zawarcie umowy na dostawy energii elektrycznej dla tak dużego klienta jakim jest KGHM Polska Miedź S.A. jest realizacją naszych ambitnych celów sprzedażowych. Sektor dużych przedsiębiorstw jest szczególnie istotny dla naszej działalności, gdyż poza kwestiami czysto biznesowymi, znaczenie ma  fakt, iż ufają nam największe firmy działające na polskim rynku. Pozyskanie KGHM to także potwierdzenie skuteczności przyjętej  strategii, której jednym z filarów jest rozwój sieci sprzedaży poza terenem dystrybucji Grupy Energa – podkreśla Krzysztof Koronkiewicz, wiceprezes Zarządu Energa Obrót, odpowiedzialny za sprzedaż.

Energa Obrót SA zarządza segmentem sprzedaży w Grupie Energa. Sprzedaje energię elektryczną do wszystkich klientów, od przemysłu poprzez duży, średni i mały biznes na gospodarstwach domowych kończąc. Największy wolumenowo udział stanowią klienci przemysłowi, a najliczniejszą grupą odbiorców są gospodarstwa domowe.  Grupa ENERGA obsługuje ponad 2,9 mln odbiorców, z czego ponad 2,6 mln stanowili klienci taryfy G. Udział Energi w rynku sprzedaży wynosi ok. 15 proc., co plasuje ją na trzeciej pozycji w kraju. Energa oferuje dostęp do nowoczesnych produktów i usług (m.in. rozliczenia rzeczywiste, system pre-paid) oraz wielu kanałów sprzedaży i kontaktu z klientami (m.in. elektroniczne i telefoniczne biura obsługi klienta, sieć około 40 salonów sprzedaży i punktów partnerskich).

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu