SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Matuszyński: w sprawie cyfryzacji radia brak odpowiedzi na wiele pytań

- Klarowna strategia cyfryzacji emisji radiowej jest istotą sprawy. Na dziś nie ma odpowiedzi na wiele pytań ze strony regulatora - ocenia dla Wirtualnemedia.pl Andrzej Matuszyński, prezes Eurozetu.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Matuszyński: w sprawie cyfryzacji radia brak odpowiedzi na wiele pytań

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jedynak
Cyfra to szansa dla małych stacji. Zobaczcie na stacje radiowe diecezji tarnowskiej. Właśnie rozpoczęli nadawanie cyfrowe bo nie ma dla nich miejsca w analogu opanowanym i blokowanym przez układ.
odpowiedź
User
Piotr
Po pierwsze: DAB oznacza kilkakrotnie więcej stacji, większe rozdrobnienie rynku reklamowego, mniej pieniędzy dla dużych - czym RMF, ZETka, Agora nie są zainteresowani.
Po drugie: DAB jest szansą dla stacji lokalnych, dla których nie ma teraz miejsca w eterze... czym również nie są zainteresowani duzi gracze, bo chcąc dalej funkcjonować musieliby uruchamiać stacje lokalne, siłą rzeczy mniej opłacalne niż ogólnopolskie.
Po trzecie: nasze chciwe państwo może ustawić zaporową cenę za koncesję i stacje lokalne wtedy nawet nie powstaną, bo nie będą w stanie zapłacić opłat koncesyjnych i za prawa do nagrań.
Po czwarte: internet jest tańszym i powszechnie dostępnym medium. Nie trzeba budować sieci nadawczych i karmić Emitela. Nie wiem tylko, jak LTE czy inne G3 sprawdza się w samochodzie...
odpowiedź
User
Jass
DAB to szansa dla małych i średnich stacji z ciekawym programem które teraz mają pod górkę.

I tym samym niewątpliwie problem dla komercyjnych ogólnopolskich jak ZET czy RMF - stąd łzy wzruszenia w moich oczach gdy czytam jak prezes Eurozetu martwi się o "przeciętnego Kowalskiego" i budżet państwa.

(btw, zwykły odbiornik nie kosztuje kilkaset tylko kilkadziesiąt)
odpowiedź