SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Awantura o symetryzm. "Symetryści mają oczy szeroko zamknięte" kontra "to absurdalny wymysł"

Słowo „symetryzm” zrobiło błyskotliwą karierę w mediach społecznościowych. Internauci bez wahań przylepiają łatkę symetrysty dziennikarzom, którzy krytykują opozycję bądź zapraszają do swoich programów zbyt wielu polityków PiS. Na czym polega symetryzm w dziennikarstwie? Zapytaliśmy o to medioznawców i dziennikarzy uważanych za symetrystów oraz tych, którzy krytykują taką postawę w mediach. Jedni twierdzą, że symetryzm jest zagrożeniem dla demokracji, inni uważają, że to absurdalny wymysł.

Dołącz do dyskusji: Awantura o symetryzm. "Symetryści mają oczy szeroko zamknięte" kontra "to absurdalny wymysł"

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nicky
Nie ma odstępstw od linii postępu, symetryści to kontrrewolucjoniści, trzeba ich zwalczać bezwzględnie!!!
odpowiedź
User
gosia
Fajnie gdyby nie brali za to kasy i nie załatwiali sobie posad i swojej rodzinie w spółkach skarbu Państwa.
https://www.youtube.com/watch?v=dSvNwkVt9sE
odpowiedź
User
Jupiter
Symetryzm oznacza obiektywizm i zdrowy rozsądek w opisywaniu rzeczywistości. To trzymanie się zasad dziennikarstwa, które opisywać ma rzeczywistość, a nie stać po stronie określonej słusznej partii. Symetryzm to mówienie nie tak zwanym mediom tożsamościowym i mówienie stop partyjnej propagandzie w TVP i TVN24. I nie ma znaczenia, kto robi ją finezyjnie, a kto betonowo. Symetryzm to wyjście ze swojej bańki i strefy komfortu. Media nie są po to, by chwalić, ale by władzę, bez znaczenia na kolor partyjny, kontrolować i oceniać. Niestety, w Polsce ich brak. Ale symetryzm będzie się rozwijał.


No jeśli klapki na oczach są przejawem rozsądku i obiektywizmu to ja pierdole takie dziennikarstwo... Dziennikarz ma opisywać świat takim jakim on jest, a nie takim jaki ma być w jego wyobrażeniach. Inaczej taki Sroczyński, czy Żakowski snuje jakieś dziwne wizje, tylko niewiele ma to wspólnego z otaczającą nas rzeczywistością.
odpowiedź