SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Kurski: doszliśmy do ściany, brak finansowania oznacza zwijanie TVP

Telewizja Polska uzależnia plany inwestycyjne od uszczelnienie abonamentu. - Wtedy czeka nas telewizja publiczna z prawdziwego zdarzenia. Stoimy w blokach startowych, ale brak pieniędzy, tych którymi powinniśmy dysponować, oznacza zwijanie firmy - mówi Jacek Kurski, prezes TVP.

Dołącz do dyskusji: Jacek Kurski: doszliśmy do ściany, brak finansowania oznacza zwijanie TVP

106 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej
Przepraszam a co na tej konferencji robił rzecznik Episkopatu ????????????
odpowiedź
User
Terier
Przepraszam a co na tej konferencji robił rzecznik Episkopatu ????????????


to nie wiesz, że władza uznaje tylko kościół katolicki żadnego innego? może był potrzebny do błogosławieństwa? mam prawo do oddzielenia państwa od kościoła. ja się nie godzę, by faceci w sukienkach mieli jakikolwiek głos w sprawach Polski.
odpowiedź
User
fx
Bez pieniędzy z abonamentu nie jest możliwe prawidłowe pełnienie misji telewizji publicznej i ani Kurski, ani żaden inny prezes nie jest w stanie zdziałać cuda. Dlatego co tydzień bardzo się modlę w Kościele, żeby moja ukochana partia PiS spełniła swoją obietnicę i poprawiła finansowanie mediów publicznych, bo w tej chwili mamy zaiście kuriozalną i zaiście absurdalną sytuację, kiedy abonament RTV jest de iure obowiązkową opłatą dla wszystkich (bez względu na to, czy się komuś podoba Telewizja Polska i Polskie Radio, czy nie), a de facto bardzo wielu ludzi nie płaci go od wielu lat i czuje się zupełnie bezkarnie. A utrzymanie telewizji jest szalenie kosztowne, dlatego TVP musi się ratować wpływami z reklam i walczyć o reklamodawców, czego skutkiem są między innymi imprezy z udziałem "muzyki" disco polo itp. Na szczęście utrzymanie radia jest tańsze od telewizji, dlatego przynajmniej Polskie Radio jest w znacznie mniejszym stopniu zawalone komercją i ma dużo misyjnych, konserwatywnych wartości. Chciałoby się jednak, żeby TVP też dobrze sobie radziła.


modl sie lepiej o rozum...
odpowiedź