SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy najbardziej ufają radiu, telewizji i prasie. Media internetowe mało wiarygodne

Dla Polaków radio jest najbardziej zaufanym medium, na drugim miejscu są telewizja i drukowana prasa - wynika z badań opublikowanych przez Komisję Europejską. Z raportu wynika, że 45 proc. mieszkańców naszego kraju wierzy w newsy publikowane przez serwisy internetowe, a 34 procent w informacje publikowane w mediach społecznościowych.

Dołącz do dyskusji: Polacy najbardziej ufają radiu, telewizji i prasie. Media internetowe mało wiarygodne

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qi
ale zdziwienie? ludzie nie ufaja temu co jest w internecie? co za odkrycie. co za amatorszczyzna.
odpowiedź
User
Co będzie jesli zaufają kreciej misji lewactwa w publicznym radiu ?
Co trzeba mieć w głowie, żeby w dobie narastającej agresji, a nawet przestępczości, na antenie publicznego radia poświęcić czas na informacje, że "w Krakowie otwarto pierwszy w Polsce klub, w którym do celu rzuca się, proszę państwa siekierami" ?
Jeśli prawdą jest, że misją mediów publicznych, wg Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest m.in. " tworzenie programów, które realizują społeczne i kulturalne potrzeby społeczeństwa", to wczorajsza ( z 13.03.2018) popołudniowa audycja " Zapraszamy do Trójki" prowadzona przez Patrycjusza Wyżgę przekroczyła wszelkie granice antymisji !!! Co ważnego miał do przekazania P. Wyżga, który w prowadzonym przez siebie programie umieścił materiał/ relację / wypowiedzi gości i instruktorki z tego klubu gdzie do celu rzuca się siekierami ? Z audycji dowiadujemy się, że " kręgle są dla mięczaków", a rzucanie siekierą do celu to : najbardziej męska rozrywka, szczyt męstwa, niecodzienny sport, który przywędrował z Kanady, gdzie panowie przy piwie rzucali siekierami, trzeba tak rzucać, żeby siekiera leciała prosto do tarczy - opis wyglądu narysowanych punktów - celów w tarczy, 10 minut treningu i każdy załapuje, trzeba się tylko w tym fachu wyszkolić, wreszcie, że dla gości tego klubu to jest forma integracji, w pracy rzucamy mięsem, a po pracy siekierami, standardowe formy integracji np. kręgle nie wyzwalają takiej energii.... Na koniec sam Patrycjusz Wyżga poświęca czas antenowy na takie kuriozalne informacje: podaje wymiary trzonka i ciężar takiej siekiery.....P.S.Ponieważ uważam, że kultura fizyczna, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach, polega na uprawianiu i propagowaniu całkiem innych dziedzin sportu, więc pytam. Kto odpowie za ten skandal ? To jest niewiarygodna kompromitacja ! Może już dość tej karuzeli zmian w Trójce ? Kto odpowiada za ten transfer ? Kto powierzył taki program tak prymitywnej osobie ? Z nowym prowadzącym to takie nowe horyzonty będzie teraz wytyczala Trójka ? Kto odpowie za propagowanie agresji ? Czy dyrekcja zauważyła, że do prowadzącego zadzwoniło chyba tylko dwóch słuchaczy, w tym jeden w sprawie siekier ? Dlaczego, tak jak to było dotychczas, ZD3 nie prowadzą naprawdę kompetentni, wrażliwi, inteligentni, lubiani i szanowani przez słuchaczy wyjątkowi radiowcy z wieloletnim doświadczeniem - Krystian Hanke, Michał Olszański, Marcin Pośpiech i Kuba Strzyczkowski ?
P.S. 2. Może niech decydenci odsluchają programy ZD3 z każdym z tych prowadzących i uczciwie porównają poziom ? Może zauważą to co zauważył każdy inteligentny słuchacz, że poziom nowego prowadzącego jest niestety wyjątkowo żenujący o czym świadczy nie tylko materiał o siekierach, ale też jego prostacki komentarz ( to miał być dowcip ? ) o doznaniach inspektorów pracy...Zwrócę też uwagę że już na początku tej "kariery" są takie niestosowne i bulwersujące"kwiatki"... A jest takie przysłowie . Od rzemyczka do koniczka......Jeśli Trójka chce trzymac poziom to może niech P. Wyżga zostanie przy tym na czym się zna czyli przy ekonomii ? A zespół, który prowadził ZD3 -Krystian Hanke, Michał Olszański, Marcin Pośpiech i Kuba Strzyczkowski niech zostanie przy tym na czym się zna czyli niech nadal wypełnia misję publicznego radia.
odpowiedź
User
Jest dobrze
Jeśli wierzyć artykułowi, że już tylko 34% Polaków ufa wiadomościom z portali społecznościowych to naprawdę dobry sygnał, kilka miesięcy temu, gdzieś czytałem, może i na tym serwisie, nie pamiętam, ale wskaźnik zaufania do wiadomości z mediów społecznościowych wynosił (bagatela) 53%!. Brawa dla Polaków, że nie dają sobą manipulować, Tak trzymać!!.
odpowiedź