SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rok 2016 to rok wojny z blokowaniem reklam w internecie. Wydawcy mogą stracić 78 mld dol.

W trakcie trwającego właśnie Forum IAB 2016 jeden temat wybija się szczególnie - blokowanie reklam w internecie. Wydawcy i reklamodawcy zastanawiają się jak z tym walczyć. Recepty są różne, a prognozy dla mediów niepokojące. Jak podaje firma badawcza Ovum, do 2020 roku wydawcy mogą stracić przez adblocki nawet 78 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Rok 2016 to rok wojny z blokowaniem reklam w internecie. Wydawcy mogą stracić 78 mld dol.

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jakub
Blokowanie dostępu do treści internautom, używającym AdBlocka, jest drogą donikąd. Jeśli ktoś chce coś dostać za darmo, to na pewno nie wykupi płatnej subskrypcji, a jeśli zablokują mu dostęp, bo używa AdBlocka, to najzwyczajniej w świecie pójdzie szukać tego samego w innym serwisie.!

Bo w innych serwisach ludzie pracują cały dzień za darmo tworząc treści, abyś ty miał wszystko bez opłat. Oczywiście znajdziesz takie serwisy. Tworzone przez gimby, w których masz treści nigdzie nie weryfikowane, z błędami gramatycznymi. Niestety jakość kosztuje. Nie tylko w internecie. Wszędzie. Jak chcesz mieć za darmo śmieciowe treści, to oczywiście takie znajdziesz. Twój czas, możesz go tracić na nurkując na wysypisku informacyjnym.
odpowiedź
User
Adblocker
Mogą sobie próbować wlaczyć i biadolić. Ale to walka z wiatrakami i biadolenie nad rozlanym mlekiem. Może lepiej czas się zastanowić nad miernotą, miałkością i nachalnością reklam. Nic nie bierze się znikąd, nawet adblocki. Pojawiła się choroba - wynaleizono lekarstwo a bakterie biadolą teraz nad swym smutnym losem.
odpowiedź
User
prawnik
Branża dotąd nie docenia tego, co docenia polski "komunistyczny" (a tak naprawdę romański) Kodeks cywilny. Tego, że istotna jest swoboda i świadomość w składaniu oświadczeń woli oraz dotarcie oświadczeń wiedzy do adresata w taki sposób, by mógł świadomie i swobodnie zapoznać się z jej treścią.

Więcej szacunku dla odbiorcy.

Jako brak szacunku odbieram np. autoodtwarzające się filmiki na GW (i każdy inny rodzaj samoodtwarzającej reklamy głosowej) oraz trzydziestosekundowe bloki reklamowe na Interii przed docelowym filmikiem. Ba! Niekiedy kończące się komunikatem o jego niedostępności!
odpowiedź