LUX MED zaszczepi olimpijczyków

LUX MED przeprowadzi program szczepień przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 wśród polskich sportowców przed Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Tokio w 2021 roku. Grupa od wielu lat jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i aktywnie wspiera ich m.in. w przygotowaniach do międzynarodowych imprez sportowych.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Zasoby szczepionki są różne na całym świecie i nie wszyscy mają do niej jednakowy dostęp, dlatego Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że szczepienie przeciw wirusowi SARS-COV-2 nie będzie warunkiem udziału w igrzyskach olimpijskich. Jednak, decyzją polskich władz państwowych, wszyscy członkowie kadry będą mieli dobrowolną możliwość przyjęcia szczepionki. Szczepienia odbędą się w placówkach Grupy LUX MED.

- Od wielu lat jesteśmy dumnym partnerem medycznym PKOL - jako Grupa LUX MED zawsze będziemy wspierać sportowców, dlatego przeprowadzimy dla nich program szczepień. Chcemy to zrobić jak najszybciej, by nasza kadra miała jak najlepsze warunki do bezpiecznych treningów i reprezentacji naszego kraju na igrzyskach w Tokio – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Szczepienia obejmą nie tylko kadrę olimpijską, ale również całą obsługę trenerską. Łącznie z zespołu olimpijskiego zaszczepionych zostanie ponad 1000 osób. 

- Priorytetowo traktujemy zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Jako PKOl chcemy zapewnić naszym sportowcom jak najbardziej komfortowe warunki. Chcemy by nasi sportowcy byli zdrowi i nie chcemy ich narażać na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2. Dzięki naszemu partnerowi Grupie LUX MED możemy czuć się bezpieczni i skupić na zdobyciu jak największej liczby medali – dodaje Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

LUX MED od początku działania Narodowego Programu Szczepień bierze w nim aktywny udział – Grupa wykonała blisko 65 tys. szczepień w ponad 50 punktach w całym kraju​.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 17 500 osób, w tym ponad 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"