ProLink.pl - wystartowała giełda linków tekstowych

Oficjalnie wystartowała giełda kupna i sprzedaży linków tekstowych - ProLink.pl. Platforma chce pomagć w pozycjonowaniu, dając jednocześnie zarobić wydawcom stron internetowych, w tym blogerom.

km
km
Udostępnij artykuł:

W pierwszym, testowym miesiącu do platformy zapisało się kilkaset serwisów, a w tym roku wydawca giełdy planuje zwiększyć tę liczbę do kilkunastu tysięcy.

Jako cel ProLink stawia sobie osiągnięcie statusu najpopularniejszego w polskim internecie narzędzia służącego do działań SEO (działania promujące serwisy internetowe w wyszukiwarkach). Po roku działalności planuje osiągnąć przychody na poziomie 3 mln zł.

Jak działa ProLink.pl? Wydawcy stron (blogerzy, serwisy informacyjne, wortale) udostępniają na swoich serwisach miejsce na linki tekstowe. Platforma łączy wydawców z tymi, którzy chcą zadbać o wysokie pozycje swoich stron w wyszukiwarkach i za stosunkowo nieduże pieniądze są w stanie zapłacić za umieszczanie linków na stronach wydawców. ProLink.pl skupia ich i oferuje platformę online służącą rozliczaniu i emisji linków.

grafika

W styczniu platforma była dostępna tylko na zaproszenia. Był to również okres testów systemu. Dzięki współpracy z użytkownikami i ich opiniom wprowadzono m.in. automatyczne linki testowe, rozbudowane zarządzanie kampaniami, lepszą indeksację serwisów oraz ukrywanie adresów serwisów w wyszukiwarce.

Serwis oferuje rozbudowaną wyszukiwarkę, dzięki której można znaleźć interesujące serwisy, a także system wyceny linków, który sam proponuje konkretne ceny linków dla różnych podstron.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!
Materiał reklamowy

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!

Gemini popularniejsze od ChatGPT. Raport "Financial Times"

Gemini popularniejsze od ChatGPT. Raport "Financial Times"