Subskrypcja - czyli kolejny sposób na dotarcie do najlepszych klientów

Acxiom Polska przygotował nową ofertę subskrypcji pytań w realizowanym programie zbierania danych o polskich konsumentach

masz
masz
Udostępnij artykuł:

Propozycja jest skierowana do firm, którym zależy na pozyskaniu baz adresowych klientów zainteresowanych ich produktami lub też zebraniu aktualnych informacji rynkowych dotyczących ich działalności.

Możliwość zadawania własnych pytań w Ogólnopolskim Kwestionariuszu Produktów i Usług wysyłanych do milionów gospodarstw domowych, dostępna jest dla Klientów Acxiom już od paru lat. Nowością jest poszerzenie tej opcji o obecność pytań klienckich w przeprowadzanych przez Acxiom wywiadach telefonicznych.

Miesięcznie przepytywanych jest tą drogą około 10 tysięcy osób, specjalnie wyselekcjonowanych z różnych baz dostępnych na rynku. Grupa ta charakteryzuje się atrakcyjnym, z punktu widzenia potencjału zakupowego, profilem konsumenckim: 80% respondentów posiada wykształcenie średnie i wyższe, wyższe od przeciętnych dochody gospodarstw domowych - 34% zarabia pomiędzy 1401-2200 zł a 35% w przedziale 2201-4000 zł, struktura wiekowa dostosowana do aktywności rynkowej - 33% w wieku 30-39 lat, 20% w wieku 40-49 lat oraz około 17% w wieku 25-29 lat.

"Dane pozyskiwane z wywiadów telefonicznych udostępniamy klientom zwykle w cyklu miesięcznym, choć jeśli istnieje taka potrzeba mogą być dostarczane częściej np. co dwa tygodnie - mówi Mariusz Pawłowski, Dyrektor Działu Analiz odpowiedzialny za zbieranie danych w Acxiom Polska. - Taki sposób współpracy zapewnia niebywałą elastyczność i bieżący monitoring przebiegu akcji. Klient zyskuje natychmiastową informację, czy pytanie dotyczące jego oferty zostało zadane prawidłowo, tworzy na bieżąco własną bazę potencjalnych nabywców i może szybko reagować na potrzeby rynkowe."

Subskrypcja pytań w wywiadach telefonicznych zapewnia także pełną kontrolę nad kosztami całego projektu. Klient rozlicza się adekwatnie do zagwarantowanej, stałej opłaty zadania pytania w pojedynczym wywiadzie. Przekazywana w wyniku subskrypcji baza danych zawiera poza danymi teleadresowymi i odpowiedziami na pytania, dodatkowe, podstawowe informacje o konsumencie takie jak: wiek, wykształcenie, pozycję zawodową czy wielkość gospodarstwa domowego. Klienci korzystający z oferty, zyskują także wsparcie zespołu analityków firmy, którzy na podstawie zebranych danych przygotowują analizę profilu pozyskanych prospektów oraz model scoringowy pozwalający zidentyfikować w bazie Acxiom osoby o zbliżonym do prospektów profilu.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Łatwogang robi przerwę od social mediów. Ostrzega przed oszustami

Łatwogang robi przerwę od social mediów. Ostrzega przed oszustami

Republika, wPolsce24 i Polsat najczęściej karane przez KRRiT

Republika, wPolsce24 i Polsat najczęściej karane przez KRRiT

Łatwogang z największym wzrostem obserwujących na Instagramie

Łatwogang z największym wzrostem obserwujących na Instagramie

Niepewność ekonomiczna i presja technologiczna globalnymi wyzwaniami dla PR

Niepewność ekonomiczna i presja technologiczna globalnymi wyzwaniami dla PR

TVP Info wraca do pielgrzymki papieża sprzed 35 lat. Rusza "Dekalog według Jana Pawła II"

TVP Info wraca do pielgrzymki papieża sprzed 35 lat. Rusza "Dekalog według Jana Pawła II"

Agencja oLive media promować będzie region Jeziora Garda

Agencja oLive media promować będzie region Jeziora Garda