Veracomp stawia na VoIP

Veracomp - specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT podpisał umowę dystrybucyjną z izraelską firmą AudioCodes Ltd. - liderem rynku rozwiązań transmisji głosu w sieciach IP (VoIP)

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Umowa ma podwójne znaczenie. Zwiększa ofertę dystrybucyjną Veracomp w zakresie rozwiązań VoIP dla rynku polskiego. Równocześnie jest to pierwszy kontrakt, dzięki któremu firma wychodzi z dystrybucją technologii transmisji głosu w sieciach IP poza granice Polski, na rynki Europy Środkowowschodniej.

Zarówno w Polsce, jak i za granicą dystrybutor skupi się na sprzedaży bram głosowych AudioCodes: analogowych z serii Media Pack™ oraz cyfrowych, należących do rodziny Mediant™. Urządzenia pozwalają na połączenie tradycyjnej infrastruktury telekomunikacyjnej (telefonów, faksów, central PBX) z sieciami IP. Skalowalne, łatwe w rozbudowie, wyposażone w funkcje zdalnego zarządzania produkty AudioCodes adresowane są głównie do firm posiadających wiele oddziałów. Przedsiębiorstwa te z reguły generują duży ruch telefoniczny. Technologia VoIP umożliwia im nawiązywanie połączeń poprzez sieć WAN. Zapewnia ona znaczne oszczędności wynikające z przeniesienia części międzystrefowego ruchu telekomunikacyjnego (głównie między oddziałami firmy) z łączy operatorskich PSTN do sieci rozległej, z zachowaniem optymalnej jakości połączeń.

Jako autoryzowany dystrybutor AudioCodes Veracomp kieruje ofertę do firm wdrażających systemy sieciowe i telekomunikacyjne w przedsiębiorstwach, szczególnie specjalizujących się w budowie sieci WAN. Dystrybutor wskazuje im możliwości włączenia rozwiązań VoIP w projekty sieci rozległych. Dla przedsiębiorstw, będących użytkownikami zintegrowanych rozwiązań WAN i VoIP oznacza to poszerzenie funkcjonalności sieci rozległych.

"Wprowadzamy do oferty rozwiązania o dużym potencjale rozwoju. AudioCodes jest liderem w technologii kompresji i transmisji głosu w pakietach oraz kluczowym projektodawcą standardu kodowania głosu ITU G.723.1. Do tej pory firma wdrożyła 10 milionów portów VoP (Voice over Packet) w ponad 75 krajach na świecie." - powiedział Mariusz Kochański, dyrektor działu systemów sieciowych Veracomp - "Dzięki podpisaniu umowy znacznie poszerzamy naszą ofertę dla rynku polskiego oraz rozpoczynamy dystrybucję technologii VoIP w Europie Środkowowschodniej. Nowy kontrakt jest istotnym elementem w realizacji planów ekspansji Veracomp na rynkach zagranicznych."

Produkty AudioCodes zostaną objęte systemem pomocy technicznej Veracomp. System ten tworzą Call Center - telefoniczne centrum obsługi technicznej przed zakupem oraz HelpDesk - internetowe konsultacje w zakresie sprzętu i oprogramowania zakupionego w Veracomp. Dystrybutor zapewnia też wsparcie edukacyjne w zakresie technologii VoIP.

Dotychczas Veracomp dystrybuował w Polsce rozwiązania VoIP produkowane przez Oki Systems. Na rynkach zagranicznych koncentrował się na sprzedaży technologii w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych i ochrony danych.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kanał Zero TV powinien już nadawać. Czy KRRiT może cofnąć koncesję?

Kanał Zero TV powinien już nadawać. Czy KRRiT może cofnąć koncesję?

Kiedy nowa rada nadzorcza TVP? Członkowie RMN z koalicji zagłosowali z PiS

Kiedy nowa rada nadzorcza TVP? Członkowie RMN z koalicji zagłosowali z PiS

HBO Max zmienił pakiet z kanałami linearnymi. Zniknął m.in. TVN24

HBO Max zmienił pakiet z kanałami linearnymi. Zniknął m.in. TVN24

Zwolnienia w RASP. Związkowcy chcą ocalić część pracowników, proponują oszczędności w zarządzie

Zwolnienia w RASP. Związkowcy chcą ocalić część pracowników, proponują oszczędności w zarządzie

AFA MEDIA ze skutecznymi kampaniami SMS, MMS, PUSH APP i pokazuje, ilu klientów naprawdę wraca do sklepów
Materiał reklamowy

AFA MEDIA ze skutecznymi kampaniami SMS, MMS, PUSH APP i pokazuje, ilu klientów naprawdę wraca do sklepów

Mateusz Gessler ambasadorem Żabki [NASZ NEWS]

Mateusz Gessler ambasadorem Żabki [NASZ NEWS]