SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

14 mln zł dotacji na dostęp do internetu

Gminy mogą liczyć na dotacje w dostępie do internetu

Do 15 kwietnia jednostki samorządu terytorialnego mogą składać wnioski o dotacje na szerokopasmowy dostęp do internetu. Rozporządzenie określające warunki udzielania dotacji wydało Ministerstwo Nauki i Informatyzacji.

Zgodnie z rozporządzeniem, o dotację mogą ubiegać się urzędy gmin w imieniu podlegających im tzw. jednostek uprawnionych, którymi są instytucje związane z ogólnie pojętą edukacją, kulturą i sztuką.

Dokument został opublikowany w Dzienniku Ustaw nr 46. W rezerwie rządowej zarezerwowana jest na ten cel kwota ok. 14 mln zł.

Równolegle Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia precyzującego warunki techniczne, które powinny spełniać urządzenia sfinansowane dotacją. Określony został - po uzgodnieniach międzyresortowych i konsultacjach ze środowiskiem telekomunikacyjnym - poziom przepływności łącza dla szerokopasmowego dostępu do internetu. Przewidziano minimalną przepływność 256 kbit/s do i 64 kbit/s od jednostki samorządu terytorialnego.

Dotacje można przeznaczyć wyłącznie na sfinansowanie tych wydatków, które związane są z przyłączeniem jednostki samorządu terytorialnego do publicznej sieci telekomunikacyjnej w celu uzyskania szerokopasmowego dostępu do internetu. Dotacją można sfinansować koszty podłączenia internetu oraz kupno niezbędnego sprzętu. Nie można jej natomiast przeznaczyć na inwestycje w infrastrukturę, ani na modernizację posiadanych urządzeń.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 14 mln zł dotacji na dostęp do internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl