SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

16 zgłoszeń w konkursie na pierwszy multipleks (pełna lista)

W konkursie na nadawanie w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej wpłynęło do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sumie 16 wniosków - poinformowała w czwartek KRRiT.

Na pierwszym multipleksie cyfrowym MUX-1 są do zagospodarowania cztery miejsca, na których mają pojawić się wyspecjalizowane kanały: społeczno-religijny, poznawczo-edukacyjny, filmowy oraz dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Wnioski o koncesje dla kanału filmowego złożyło czterech nadawców: Telewizja Polsat, Stopklatka (Stopklatka TV), TV Film i Mediasat (Kino 5).

O koncesje naziemne dla stacji społeczno-religijnej walczyć będą Fundacja „Lux Veritatis” (TV Trwam) oraz spółka Wieczorna.pl z Zielonej Góry. Wcześniej wpłynął do KRRiT także wniosek spółki Media Works, ale firma go jednak wycofała.

Wnioski o koncesje dla stacji dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 12 lat złożyły: Telewizja Polsat oraz Telewizja Polska (kanał TVP ABC).

Najwięcej - osiem - zgłoszeń wpłynęło do konkursu na koncesje dla stacji poznawczo-edukacyjnej. O miejsce dla takiego kanału starają się: Apella, TVS, 4fun Media, TV Spektrum (Fokus - więcej o tym projekcie), Media Works, Edusat, TVR (TVE - więcej na ten temat) i Discovery Communcations (DMAX - poczytaj o tym).

Konkurs na ostatnie cztery miejsca na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej KRRiT ogłosiła pod koniec grudnia 2012 roku. Przyjmowanie wniosków w konkursie zakończyło się w poniedziałek 25 lutego br. Monika Bąk z KRRiT powiedziała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że konkursy te zostaną rozstrzygnięte najwcześniej w sierpniu lub wrześniu br. Jest to uzależnione od tego, w jakim terminie MUX-1 opuści TVP, która ma na to czas do kwietnia 2014 roku.

Dołącz do dyskusji: 16 zgłoszeń w konkursie na pierwszy multipleks (pełna lista)

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sito
juz wam na tt pisalem: najwiecej na edu, nie film!
czuwaj!
odpowiedź
User
Radomir
"...Najwięcej - osiem - zgłoszeń wpłynęło do konkursu na koncesje dla stacji filmowej.." - w tekście jest błąd, powinno być dla kanału poznawczo-edukacyjnego. Dodatkowo, jestem ciekawy jakimi zabezpieczeniami finansowymi oraz doświadczeniem będzie mogła pochwalić się spółka Wieczorna.pl konkurent TV Trwam
odpowiedź
User
iksiński
jak kolejne miejsca dostanie Polsat to będzie przegięcie
odpowiedź