SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gazeta.pl i „Gazeta Wyborcza” już w osobnych spółkach. Agora je dokapitalizowała

Agora wniosła odpowiednie zorganizowane części przedsiębiorstwa do spółek, które przejmują wydawanie „Gazety Wyborczej”, grupy Gazeta.pl oraz książek i płyt, a także zarządzanie nieruchomościami. Ponadto podwyższono kapitał każdej z nich.

Fot. Jacek Kowalski Fot. Jacek Kowalski

Zgodnie z decyzjami władz i akcjonariuszy Agory, od początku kwietnia jej cztery nowe spółki zależne przejęły działalność we wskazanych obszarach biznesowych:
- Wyborcza odpowiada za „Gazetę Wyborczą” (jej wersję drukowaną, portale internetowe Wyborcza.pl i Wyborcza.biz miesięczniki „Książki. Magazyn do Czytania” i „Wysokie Obcasy Extra”, działalność poligraficzną, archiwum, agencję fotograficzną oraz organizację m.in. Olsztyn Green Festival, CoJestGrane, Rzeszów Festival),
- Gazeta.pl odpowiada za portal Gazeta.pl razem ze wszystkimi jego sekcjami i powiązanymi serwisami, m.in. Sport.pl, Moto.pl i Plotek.pl,
- Agora Książka i Muzyka odpowiada za księgarnie internetowe Publio.pl i Kulturalnysklep.pl oraz linie biznesowe Ale!, Agora Muzyka i Agora Digital Music,
- Czerska 8/10 odpowiada za utrzymanie, korzystanie i zarabianie na nieruchomościach Agory.

W każdej z tych spółek Agora ma 100 proc. udziałów. W poniedziałek na zgromadzeniu wspólników każdej z nich zdecydowała o podwyższenia kapitałów zakładowych i zmianie aktów założycielskich poszczególnych firm.

CZYTAJ TEŻ: Agora już nie chce burgerowni. Ruszyły negocjacje

Ponadto w związku ze poszczególnych zorganizowanych części przedsiębiorstwa tym spółkom podpisano umowy wniesienia wkładów niepieniężnych (aportów) na podwyższony kapitał zakładowy każdej z nich.

Agora nie ujawniła, do jakich kwot zostały podwyższone kapitały zakładowe poszczególnych spółek. Poprzednio kapitał każdej z nich miał najmniejszą możliwą wartość - 5 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ostatnich miesiącach powołano lub uzupełniono zarządcy nowych spółek zależnych Agory. W Gazeta.pl, prezeską została Agnieszka Siuzdak, a pozostałymi członkami zarządu Małgorzata Blada, Artur Birnbaum i Bartosz Wysocki. Do zarządu spółki Wyborcza weszli Joanna Kwas, Mikołaj Chrzan i Wojciech Bartkowiak, zaś natomiast w drugiej połowie marca mianowano osoby do zarządów Agora Książka i Muzyka oraz Czerska 8/10.

Agora zwalnia 180 osób

12 lutego w Agorze ruszyły zwolnienia grupowe, które mają objąć do 180 pracowników: 150 z „Gazety Wyborczej” i 30 z Gazeta.pl. Warunki redukcji zatrudnienia zostały uzgodnione z działającymi w spółce związkami zawodowymi. Zwolnienia potrwały do końca marca, mają firmę kosztować ok. 10 mln. zł.

W ramach zwolnień pożegnano się z prawie wszystkimi pracownikami działu korekty, ok. 20 pracownikami warszawskiej drukarni, a także wielu dziennikarzy, m.in. Katarzyną Wężyk, Annę J. Dudek, Donatą Subbotko, Jackiem Szczerbą oraz większością osób z zespołu BIQdata.pl.

W czwartym kwartale ub.r. grupa Agora przy wzroście przychodów o prawie jedną trzecią zarobiła na czysto 50,9 mln zł. Po przejęciu Eurozetu skokowo zwiększyły się jej wyniki w pionie radiowym.

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl i „Gazeta Wyborcza” już w osobnych spółkach. Agora je dokapitalizowała

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dlg
I wyjdzie, które spółki będą miały zysk, a które stratę. I ile lat te spółki, szczególnie Wyborcza, pociągną bez dofinansowania zewnętrznego? Dziwne, że spółki jednoosobowe.
9 0
odpowiedź
User
Arek
I wyjdzie, które spółki będą miały zysk, a które stratę. I ile lat te spółki, szczególnie Wyborcza, pociągną bez dofinansowania zewnętrznego? Dziwne, że spółki jednoosobowe.

Prasa we Francji ma dofinansowanie państwowe ;]
1 0
odpowiedź