SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro wprowadza kody SMS-owe przy logowaniu. „To zwiększa bezpieczeństwo klientów”

Na Allegro pojawiła się możliwość wprowadzenia dodatkowego zabezpieczenia przy logowaniu się na swoje konto - kodu SMS-owego. - Po raz kolejny zmieniamy się w sposób przynoszący korzyści nie tylko klientom. Skorzystają też sprzedawcy, bo wzrost poczucia bezpieczeństwa na Allegro spowoduje, że Polacy chętniej będą kupować na naszej platformie - przekonuje Piotr Szybiak, dyrektor technologiczny serwisu.

Article

Nowe rozwiązanie sprawia, że jeśli ktoś pozna login i hasło użytkownika, nadal nie będzie mógł zalogować się na jego profil na Allegro, ponieważ nie będzie miał jednorazowego kodu wysyłanego SMS-em.

Z drugiej strony aby uniknąć konieczności podawania kodu SMS przy każdym logowaniu, można dodać często używane urządzenie (np. domowy komputer, ulubiony smartfon) do listy zaufanych. Podczas logowania na takim urządzeniu nie będzie konieczne podawanie kodu SMS.

Allegro informuje, że każdy z jego 16 mln użytkowników loguje się średnio 47 razy miesięcznie. W serwisie dostępnych jest prawie 60 mln ofert, działa 100 tys. sklepów, a odwiedzający wpisują hasła do wyszukiwarki ponad miliard razy w ciągu miesiącu.

- Wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia to nie tylko zabieg techniczny zwiększający bezpieczeństwo klientów platformy - mówi Piotr Szybiak, CTO Allegro. - Po raz kolejny zmieniamy się w sposób przynoszący korzyści nie tylko klientom. Skorzystają też sprzedawcy, bo wzrost poczucia bezpieczeństwa na Allegro spowoduje, że Polacy chętniej będą kupować na naszej platformie - komentuje Piotr Szybiak, dyrektor technologiczny Allegro. - Wyznaczamy też standard w polskim handlu elektronicznym, wprowadzając tę metodę dla wszystkich chętnych. Nasze konto zakupowe jest tak samo cenne jak konto bankowe czy inne zawierające dane wrażliwe, dlatego warto je chronić w możliwie najlepszy sposób - podkreśla.

Allegro planuje już wprowadzenie innych form potwierdzania tożsamości przy logowaniu, np. poprzez generowanie kodu w aplikacji mobilnej, oraz procedury awaryjne na wypadek utraty smartfona (zapasowy numer, hasła ratunkowe itd).

Według badania Gemius/PBI w maju br. Allegro.pl zanotowało 15,55 mln realnych użytkowników i 1,43 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Allegro wprowadza kody SMS-owe przy logowaniu. „To zwiększa bezpieczeństwo klientów”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
Gdzieś mam wasze kody. Czternaście lat mam konto i ze wszystkich pozytywnych komentarzy zostały mi dwa chociaż nikt was o zmiany nie prosił. Jak teraz chcę coś sprzedać to moje konto wygląda tak samo jak u kogoś kto ma je od miesiąca.
odpowiedź
User
jak
Allegro informuje, że każdy z jego 16 mln użytkowników loguje się średnio 47 razy miesięcznie.

Raz się w czerwcu zalogowałem.
odpowiedź
User
gk
Same genialne posunięcia ostatnio - począwszy od zamiany komentarzy na nie bardzo wiadomo co. A teraz kolejny genialny pomysł.
odpowiedź