SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cezary Pazura zarzucił TVP.Info manipulację jego anegdotą o Januszu Gajosie. Samuel Pereira: stop cenzurze prewencyjnej

Portal TVP.Info opublikował opowiadaną przez Cezarego Pazurę historię o tym, jak Janusz Gajos wulgarnie potraktował go, gdy aktor był jeszcze dzieckiem. Pazura oraz jego żona i agentka Edyta zarzucili portalowi wykorzystanie tej anegdoty w kontekście politycznym i zagrozili konsekwencjami prawnymi. Szef TVP.Info, Samuel Pereira w odpowiedzi pisze: „Stop cenzurze prewencyjnej”.

Cezary Pazura, fot. youtubeArticle

Cezary Pazura w 2018 roku na swoim kanale youtube’owym opowiedział w formie anegdoty swoje spotkanie jako małego chłopca z Januszem Gajosem, wówczas niezwykle popularnym świeżo po nakręceniu serialu „Czterej pancerni i pies”. Gdy 8-letni wówczas Pazura poprosił Janusza Gajosa o autograf, ten miał odpowiedzieć: „Wyp…..aj!”. - Trzy dni chorowałem. 38 stopni gorączki, wymioty. Mój Janek, mój idol, powiedział do mnie: „Wyp……aj” - pointuje Cezary Pazura.

Gdy po latach Gajos zaproponował mu - wówczas koledze z planu „Psów” - przejście na „ty”, Pazura miał mu przypomnieć ten incydent. Na to Gajos odpowiedział Pazurze: „Mogłeś powiedzieć, że ty to ty”.

 

Serwis TVP.Info przypomniał tę anegdotę w kilka dni po tym, jak Gajos w trakcie tegorocznego festiwalu Pol’and’Rock ocenił, Jarosław Kaczyński podzielił kraj i nazwał go „małym człowiekiem”. - To jest zbrodnia - spointował. Artystę krytykowali wówczas w mediach społecznościowych politycy Zjednoczonej Prawicy, m.in. wicepremier Piotr Gliński i Beata Mazurek.

- Wyraźnie widać, że PRL, "Czterej pancerni i pies" odcisnęły trwały ślad na mózgu Gajosa. Bardzo przekonująco zagrał rolę zdegenerowanego prokuratura w filmie "Układ". Pewnie, to tylko przypadek. A tak po ludzku, insynuacje prostaka – napisała na Twitterze Mazurek. W obronie Janusza Gajosa stanęli artyści – m.in. Włodzimierz Press, Krystyna Janda i Daniel Olbrychski.

Dziennikarz TVP.Info, przygotowując teks o anegdocie Cezarego Pazury, zwrócił się do jego agentki i żony Edyty z prośbą o doprecyzowanie opowieści. Reporter spyta w mailu o to między innymi, czy aktor naprawdę miał gorączkę po incydencie z Gajosem, czy słyszał o podobnych historiach od innych artystów, a także co sądzi o porównaniu przez Janusza Gajosa współczesnej Polski do hitlerowskich Niemiec.

Cezary Pazura zarzucił TVP.Info manipulację

Fragment maila z pytaniami i odpowiedź na niego zamieścił Cezary Pazura w swoich mediach społecznościowych. - Z Pana pytań nie wynika, że pisze Pan artykuł o vlogu, tylko szuka negatywnych historii związanych z Panem Januszem Gajosem. Cezary nie życzy sobie, aby wykorzystywać tej żartobliwej anegdoty kontekście osoby Pana Gajosa, a tym bardziej w kontekście politycznych przepychanek - stwierdziła w opublikowanej odpowiedzi Edyta Pazura, zapowiadając - w przypadku opublikowania tekstu - „natychmiastowe skutki prawne”.

- Dziennikarz, który dopuścił się tej manipulacji, oparł swą tezę (o nieprzychylności Gajosa względem Pazury – przyp. JK) na anegdocie, którą od kilkunastu lat z wielkim powodzeniem opowiadam wszystkim. Dla mnie Janusz Gajos jest najwybitniejszym żyjącym polskim aktorem, nie moją sprawą jest oceniać wolność wypowiedzi i jej granice. Manipulowanie moimi wypowiedziami jest niegodziwe i na to nie pozwalam. Mam też apel do dziennikarzy: już nie proszę, błagam was - nie dzielcie ludzi - mówi w nim m.in. aktor.

W odpowiedzi szef TVP.Info Samuel Pereira opublikował na tym portalu tekst „Stop cenzurze prewencyjnej. Sprawa Gajosa i Pazurów”. - Państwo Pazurowie nie znaleźli w sobie odwagi, by za ten wybryk (wypowiedź Gajosa na Pol’and’rock - przyp.) kolegę po fachu skrytykować, a wybrali inną drogę - zorganizowali nagonkę na dziennikarza, który przypomniał anegdotę Pazury o tym, jak młody „Janek” z „Czterech pancernych” małego „Czarka” niegdyś wulgarnym „wypier***alaj” przegonił. Edyta Pazura pozwoliła sobie nawet na cenzurę prewencyjną - grożenie dziennikarzowi problemami prawnymi, jeśli odważy się publicznie opowiedzianą przez Cezarego Pazurę anegdotę przypomnieć - skomentował Pereira.

Według badania Gemius/PBI w maju br. portal TVP.info miał 3,89 mln użytkowników i 30,5 mln odsłon. Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 296 936 osób, a udział w rynku oglądalności - 5,43 proc., o 39,9 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Cezary Pazura zarzucił TVP.Info manipulację jego anegdotą o Januszu Gajosie. Samuel Pereira: stop cenzurze prewencyjnej

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pan Nikt
Samuel a kto to taki? Nawet pies z „Czterech pancernych...” jest bardziej znany od Ciebie.
odpowiedź
User
Vulver
Panie Samuelu, a nie zauważył Pan, że na ulicy ludzie odsuwają się od Pana?
odpowiedź
User
Rick
Szybko można spieprzyć, długo będzie trzeba naprawiać. Wizerunkowo, po wieeeelu wpadkach, w pierwszy dzień zmiany władzy zmieniałbym też nazwę kanału TVP Info.
odpowiedź