SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat: chcemy blokowania tylko serwisów nielegalnie udostępniających zagraniczne kanały z Euro 2016

W internecie pojawiły się informacje, że po interwencji Stowarzyszenia Sygnał operatorzy telewizji kablowych i cyfrowych zablokują użytkownikom dostęp do darmowych zagranicznych kanałów transmitujących mecze Euro 2016. Jarosław Mojsiejuk, członek zarządu stowarzyszenia z ramienia Cyfrowego Polsatu, dementuje jednak te doniesienia i podkreśla, że chodzi tylko o serwisy internetowe nielegalnie streamujące takie stacje.

Article

- Serwisy streamujące nielegalnie sygnał zagranicznych telewizji transmitujących mecze Euro 2016 naruszają prawa licencyjne Cyfrowego Polsatu. W tej sprawie zwróciliśmy się do UEFA, która przyznaje licencje i reaguje na zgłoszenia o ich łamaniu - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jarosław Mojsiejuk z Cyfrowego Polsatu, członek zarządu Stowarzyszenia Sygnał.

Dodał, że chodzi nie tylko o sygnał kanałów niemieckich, ale i stacji z innych państw. Podkreślił, że serwisy streamujące treści emitowane przez zagraniczne telewizje naruszają nie tylko prawa Cyfrowego Polsatu, który ma licencję na transmisje internetowe spotkań Euro 2016 w Polsce, ale również prawa owych stacji z podobnymi licencjami w innych krajach. Dlatego też, jak podkreślił, liczy na to, że zagraniczni nadawcy również zareagują na ten proceder.

Mojsiejuk zaznaczył, że Cyfrowy Polsat zwrócił się o interwencję wyłącznie do UEFA, a prośba dotyczy tylko serwisów internetowych. Firmie nie chodzi o blokowanie sygnału telewizyjnego przez polskich operatorów telewizji kablowej czy cyfrowej.

Paulina Szmaszcz-Kurzajewska, rzeczniczka prasowa nc+, zapewniła w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, że nc+ nie blokował, nie blokuje i nie zamierza blokować sygnału zagranicznych telewizji transmitujących mecz Euro 2016. Z kolei w ofercie UPC Polska i Vectry nie ma w ogóle kanałów ZDF i ARD. W ostatnich dniach użytkownicy żadnego z operatorów telewizyjnych nie narzekali na kłopoty z odbiorem tych stacji.

Telewizja Polsat transmituje Euro 2016 w odpłatnych kanałach Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD, dla większości użytkowników kosztuje 99 zł. Sygnał telewizyjny tych stacji jest oferowany przez wszystkie duże platformy cyfrowe i sieci kablowe. Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, dostęp do kanałów wykupiło ponad 400 tys. osób.

W internecie dostęp do Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD oferuje jedynie Cyfrowy Polsat na swojej platformie Ipla. W pierwszych dniach turnieju wielu użytkowników narzekało na problemy techniczne z transmisjami w Ipli, w poniedziałek i wtorek zgłoszono w tej sprawie 10 skarg do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat: chcemy blokowania tylko serwisów nielegalnie udostępniających zagraniczne kanały z Euro 2016

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz Das Erste/ZDF
Myślałby kto, że Polsat tak bardzo zaczął się przejmować naruszaniem praw licencyjnych zagranicznych stacji. Nie zdziwię się, jeśli w przeciągu najbliższego tygodnia spróbują usunąć stacje Das Erste i ZDF z listy kanałów w dekoderach Cyfrowego Polsatu. Na moje szczęście mam własny, niezależny tuner z wolnego rynku i samodzielnie ułożoną listę (Das Erste i ZDF są niekodowane, więc do odbioru nie potrzebuję nawet modułu CAM). A osobom, korzystającym z dekoderów made by CP, radzę nie wyłączać ich aż do 10 lipca. Aktualizują się automatycznie w trybie stand by i mogą pobrać nową listę (bez tych kanałów) nawet bez waszej wiedzy. Ustawcie w menu Eko Auto wyłączenie na 6h i pilnujcie, żeby dekoder nie pozostawał nieużywany przez dłużej niż 5,5 godziny. Wystarczy wcisnąć dowolny przycisk na pilocie co 5 godzin.
45 12
odpowiedź
User
gość
Cyfrowy Polsat mówiąc, że ma wyłączną licencję na terytorium RP jest w błędzie - ponieważ na owe terytorium docierają inne sygnały FTA krajów sąsiednich jak np. Czechy, albo kanały FTA na satelicie. Ma licencję na dystrybucję i to na terenie RP, jeżeli na ten teren dociera inny sygnał i jest on tylko odbierany nie podlegając dystrybucji czy jakiemuś przetwarzaniu to może być on legalnie oglądany. Dotyczy to również streamów docierających zza granicy czasami są to legalne streamy np. Rossija 1 które na polskim IP można oglądać i życzę powodzenia w ich wyłączeniu - jeżeli operator internetu zablokuje dajmy na to wspomnianą Rossiję 1 to wtedy on naraża się na odpowiedzialność, bo nie ma żadnych przesłanek, że jest to nielegalny strumień wrzucany gdzieś a anteny do sieci i dystrybuowany na terytorium RP.
34 9
odpowiedź
User
Gie
Chytry traci dwa razy. Nie dość że pewnie mało osób wykupiło dostęp po 99 zł to jeszcze na odsprzedaży praw TVP stracili sporo widzów a co za tym idzie i kasy z reklam. Mają tyle kanałów w NTC, zamiast dać wszystko odkodowane a w HD na satelicie i kablókach i mieć 10 mln. oglądalność to chcieli zarobić podwójnie.
30 11
odpowiedź