SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat: chcemy blokowania tylko serwisów nielegalnie udostępniających zagraniczne kanały z Euro 2016

W internecie pojawiły się informacje, że po interwencji Stowarzyszenia Sygnał operatorzy telewizji kablowych i cyfrowych zablokują użytkownikom dostęp do darmowych zagranicznych kanałów transmitujących mecze Euro 2016. Jarosław Mojsiejuk, członek zarządu stowarzyszenia z ramienia Cyfrowego Polsatu, dementuje jednak te doniesienia i podkreśla, że chodzi tylko o serwisy internetowe nielegalnie streamujące takie stacje.

Article

- Serwisy streamujące nielegalnie sygnał zagranicznych telewizji transmitujących mecze Euro 2016 naruszają prawa licencyjne Cyfrowego Polsatu. W tej sprawie zwróciliśmy się do UEFA, która przyznaje licencje i reaguje na zgłoszenia o ich łamaniu - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jarosław Mojsiejuk z Cyfrowego Polsatu, członek zarządu Stowarzyszenia Sygnał.

Dodał, że chodzi nie tylko o sygnał kanałów niemieckich, ale i stacji z innych państw. Podkreślił, że serwisy streamujące treści emitowane przez zagraniczne telewizje naruszają nie tylko prawa Cyfrowego Polsatu, który ma licencję na transmisje internetowe spotkań Euro 2016 w Polsce, ale również prawa owych stacji z podobnymi licencjami w innych krajach. Dlatego też, jak podkreślił, liczy na to, że zagraniczni nadawcy również zareagują na ten proceder.

Mojsiejuk zaznaczył, że Cyfrowy Polsat zwrócił się o interwencję wyłącznie do UEFA, a prośba dotyczy tylko serwisów internetowych. Firmie nie chodzi o blokowanie sygnału telewizyjnego przez polskich operatorów telewizji kablowej czy cyfrowej.

Paulina Szmaszcz-Kurzajewska, rzeczniczka prasowa nc+, zapewniła w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, że nc+ nie blokował, nie blokuje i nie zamierza blokować sygnału zagranicznych telewizji transmitujących mecz Euro 2016. Z kolei w ofercie UPC Polska i Vectry nie ma w ogóle kanałów ZDF i ARD. W ostatnich dniach użytkownicy żadnego z operatorów telewizyjnych nie narzekali na kłopoty z odbiorem tych stacji.

Telewizja Polsat transmituje Euro 2016 w odpłatnych kanałach Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD, dla większości użytkowników kosztuje 99 zł. Sygnał telewizyjny tych stacji jest oferowany przez wszystkie duże platformy cyfrowe i sieci kablowe. Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, dostęp do kanałów wykupiło ponad 400 tys. osób.

W internecie dostęp do Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD oferuje jedynie Cyfrowy Polsat na swojej platformie Ipla. W pierwszych dniach turnieju wielu użytkowników narzekało na problemy techniczne z transmisjami w Ipli, w poniedziałek i wtorek zgłoszono w tej sprawie 10 skarg do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat: chcemy blokowania tylko serwisów nielegalnie udostępniających zagraniczne kanały z Euro 2016

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz Das Erste/ZDF
Myślałby kto, że Polsat tak bardzo zaczął się przejmować naruszaniem praw licencyjnych zagranicznych stacji. Nie zdziwię się, jeśli w przeciągu najbliższego tygodnia spróbują usunąć stacje Das Erste i ZDF z listy kanałów w dekoderach Cyfrowego Polsatu. Na moje szczęście mam własny, niezależny tuner z wolnego rynku i samodzielnie ułożoną listę (Das Erste i ZDF są niekodowane, więc do odbioru nie potrzebuję nawet modułu CAM). A osobom, korzystającym z dekoderów made by CP, radzę nie wyłączać ich aż do 10 lipca. Aktualizują się automatycznie w trybie stand by i mogą pobrać nową listę (bez tych kanałów) nawet bez waszej wiedzy. Ustawcie w menu Eko Auto wyłączenie na 6h i pilnujcie, żeby dekoder nie pozostawał nieużywany przez dłużej niż 5,5 godziny. Wystarczy wcisnąć dowolny przycisk na pilocie co 5 godzin.
odpowiedź
User
gość
Cyfrowy Polsat mówiąc, że ma wyłączną licencję na terytorium RP jest w błędzie - ponieważ na owe terytorium docierają inne sygnały FTA krajów sąsiednich jak np. Czechy, albo kanały FTA na satelicie. Ma licencję na dystrybucję i to na terenie RP, jeżeli na ten teren dociera inny sygnał i jest on tylko odbierany nie podlegając dystrybucji czy jakiemuś przetwarzaniu to może być on legalnie oglądany. Dotyczy to również streamów docierających zza granicy czasami są to legalne streamy np. Rossija 1 które na polskim IP można oglądać i życzę powodzenia w ich wyłączeniu - jeżeli operator internetu zablokuje dajmy na to wspomnianą Rossiję 1 to wtedy on naraża się na odpowiedzialność, bo nie ma żadnych przesłanek, że jest to nielegalny strumień wrzucany gdzieś a anteny do sieci i dystrybuowany na terytorium RP.
odpowiedź
User
Gie
Chytry traci dwa razy. Nie dość że pewnie mało osób wykupiło dostęp po 99 zł to jeszcze na odsprzedaży praw TVP stracili sporo widzów a co za tym idzie i kasy z reklam. Mają tyle kanałów w NTC, zamiast dać wszystko odkodowane a w HD na satelicie i kablókach i mieć 10 mln. oglądalność to chcieli zarobić podwójnie.
odpowiedź