SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat sprzedał 52 firmom 6-letnie obligacje za miliard złotych

Cyfrowy Polsat przeprowadził emisję swoich 6-letnich obligacji korporacyjnych o łącznej wartości nominalnej miliarda złotych. Obligacje, wykupione przez 52 firmy, zostaną wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu Catalyst prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu Article

Ofertę swoich obligacji o łącznej wartości nominalnej wynoszącej miliard złotych Cyfrowy Polsat przedstawił 2 lipca ponad 150 wybranym inwestorom. 10 lipca obligacje zostały przydzielone 52 z tych firm, m.in. grupie funduszy inwestycyjnych i emerytalnych oraz Europejskiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju. Obligacje zarejestrowano w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych i będą notowane na rynku Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Cena emisyjna jednej obligacji wyniosła tysiąc złotych. Obligacje podlegają wykupowi za 6 lat, przy czym mogą być wykupione wcześniej. Ich oprocentowanie jest zmienne, oparte o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę 250 bps (dla wskaźnika zadłużenia w danym okresie niższego lub równego 3,5:1). Mechanizm wzrostu marży zależy od wartości wskaźnika zadłużenia zdefiniowanego w warunkach emisji obligacji. Oprocentowanie obligacji wypłacane będzie co pół roku.

Dla Cyfrowego Polsatu emisja obligacji stanowi kolejne źródło pozyskiwania środków na inwestycje. - Skutecznie dywersyfikujemy źródła finansowania, zyskując jeszcze większą elastyczność biznesową. Marża, jaką uzyskaliśmy w procesie budowania księgi popytu jest bardzo atrakcyjna, zważywszy na charakterystykę instrumentów niezabezpieczonych - ocenił w komunikacie prasowym Tomasz Szeląg, członek zarządu ds. finansowych w spółce. - Emisję obligacji przeprowadziliśmy w relatywnie trudnych warunkach rynkowych, co jest tym większym sukcesem i potwierdzeniem bardzo dobrych perspektyw dla rozwoju naszej Grupy. Cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów, co jest dla nas dużym powodem do zadowolenia, zwłaszcza w świetle ostatnich niekorzystnych wydarzeń na rynkach finansowych i kryzysu greckiego - podkreślił Szeląg.

W I kwartale br. Grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,33 mld zł przychodów i 171 mln zł zysku netto, a jej zadłużenie netto na koniec kwartału wynosiło 12,32 mld zł (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat sprzedał 52 firmom 6-letnie obligacje za miliard złotych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
No to duży kapitał tam się im uzbiera. Ciekawe, na co pójdzie tym razem. W sumie nie mam pomysłu, bo sprzęt mają ok., net też zasięg bez zarzutu, więc może jakieś nowe kanały (poza tymi zapowiadanymi, które ma Polsat utworzyć).
8 8
odpowiedź
User
mikron
No to duży kapitał tam się im uzbiera. Ciekawe, na co pójdzie tym razem. W sumie nie mam pomysłu, bo sprzęt mają ok., net też zasięg bez zarzutu, więc może jakieś nowe kanały (poza tymi zapowiadanymi, które ma Polsat utworzyć).


Co ty, misiu, naiwny jesteś? Za wszelką cenę starają się spłacić ten gigantyczny 12 miliardowy dług. Ale to i tak nic nie da i w 2012 firma pójdzie pod młotek.
8 8
odpowiedź
User
bennick
To po prostu znaczy, że Cyfrowy Polsat ma duże kłopoty finansowe. Widac to też po oszczednosciach. Nawet firmę PR wzięli tanią...
8 8
odpowiedź