SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Roszady w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Redakcja uzupełnia wakaty

Po ostatnich odejściach dziennikarzy „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor PL) uzupełnia wakaty. Od sierpnia do działu Ekonomia i Społeczeństwo dołączą Dominik Osowski, Dominik Hejj i Gabriela Masternak. We wrześniu pracę w tytule zacznie Mateusz Rzemek.

Budynek redakcji "Dziennika Gazety Prawnej" (fot. Google Street View)Budynek redakcji

Od początku sierpnia dział Ekonomia i Społeczeństwo „Dziennika Gazety Prawnej” wzmocnią Dominik Osowski, do tej pory dziennikarz „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”, Dominik Hejj, który na początku br. dołączył do Polityki Insight, oraz Gabriela Masternak (dotąd poza dziennikarstwem).

We wrześniu do redakcji tytułu dołączy Mateusz Rzemek, który ostatnie 19 lat spędził w „Rzeczpospolitej” (m.in. jako redaktor wydań sekcji „Prawo co dnia” i gospodarz rozmów na żywo #Rzeczoprawie). W „DGP” będzie zajmować się polityką społeczną, ubezpieczeniami i prawem pracy.

Odejścia z „Dziennika Gazety Prawnej”

Niedawno z „DGP” rozstała się prowadząca dodatek dla prenumeratorów „Samorząd i Administracja” Bożena Ławnicka. Mirosława Piotrowska, PR manager Infor PL, nie informuje, kto ją zastąpi na stanowisku.

Z redakcją pożegnali się także dziennikarze działów Samorząd i Administracja oraz Kadry i Płace: Katarzyna Nocuń (zastąpił ją Krzysztof Bałękowski), Paulina Szewioła i Łukasz Guza. Wcześniej z „DGP” do Onetu przeszedł Jakub Kapiszewski, a do Business Insider Polska – Bartosz Godusławski i Grzegorz Kowalczyk.

- Oczywiście każdy przypadek ma indywidualny charakter. Mówimy o osobach, które wybierają różne drogi rozwoju zawodowego, niektóre poza mediami. Ze wszystkimi rozstajemy się w przyjaźni i nie wykluczamy współpracy teraz lub w przyszłości – komentuje Mirosława Piotrowska.

Od połowy lipca „DGP” będzie mieć wicenaczelnego ds. online, będzie nim Paweł Czuryło.

„Dziennik Gazeta Prawna” ma trzy witryny internetowe. Jak wynika z danych Mediapanel, w maju Dziennik.pl, udostępniający zdecydowaną większość treści za darmo, zanotował 4,21 mln użytkowników, 14,09 proc. zasięgu oraz 6 minut i 26 sekund przeciętnego czasu korzystania. Mniej popularne są serwisy „DGP” działające częściowo w modelu subskrypcyjnym: Gazetaprawna.pl miała 2,55 mln użytkowników, 8,53 proc. zasięgu oraz 3 minuty i 41 sekund średniego czasu spędzonego przez internautę, a Forsal.pl - 1,39 mln użytkowników, 4,66 proc. zasięgu oraz 3 minuty i 28 sekund przeciętnego czasu korzystania.

W pierwszym kwartale br. średnie rozpowszechnianie płatne „DGP” wyniosło 33 256 egz. (dane PBC „Audyt ZKDP”).

Dołącz do dyskusji: Roszady w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Redakcja uzupełnia wakaty

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Degepik
Odchodzą ludzie ze stron prawniczych, a przychodzą na strony gospodarcze. Dziennik ma coraz mniej wspólnego z gazetą prawną.
odpowiedź