SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook przejmuje startup Source3 aby lepiej walczyć z piractwem w serwisie

Za nieznaną kwotę Facebook kupił startup Source3 który oferuje technologię pozwalającą na wykrywanie przypadków łamania w internecie praw autorskich. Dzięki niej serwis Marka Zuckerberga chce skuteczniej walczyć ze zjawiskiem piractwa i zamieszczania przez użytkowników treści bez odpowiednich uprawnień.

Article

Przejęcie przez Facebook firma Source3 potwierdziła na swojej stronie internetowej. Kwoty transakcji nie ujawniono, jednak twórcy startupu zapowiedzieli, że cały zespół tworzący firmę przejedzie do Facebooka i będzie kontynuował prace nad tworzonymi przez Source3 rozwiązaniami.

Zakupiona przez Facebook firma zajmuje się od kilku lat technologią, która pozwala na przeszukiwanie sieci i wykrywanie w niej treści chronionych prawami autorskimi, zamieszczonych w konkretnym miejscu z pominięciem przepisów.

Teraz Facebook zamierza wykorzystać technologię Source3 do lepszego zabezpieczenia swojego serwisu i aplikacji. Problem piractwa na Facebooku staje się coraz poważniejszy i dotyczy głównie materiałów wideo.

Serwis w przeszłości wielokrotnie spotykał się z oskarżeniami ze strony twórców o to, że nie dość szybko i skutecznie reaguje na zgłoszenia o naruszaniu przez użytkowników praw autorskich. Dlatego 2 lata temu wprowadził narzędzie „Rights Manager”, które ma usuwać klipy wideo zamieszczane i udostępniane przez użytkowników z pominięciem praw autorskich. System okazał się niedoskonały, a w jego uszczelnieniu ma zapewne pomóc zakupiona obecnie technologia od Source3.

Przychód Facebooka w I kwartale br.  wyniósł 8,03 mld dol. - o 49 proc. więcej rok do roku, zysk netto osiągnął poziom 3,06 mld dol.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook przejmuje startup Source3 aby lepiej walczyć z piractwem w serwisie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl