SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GG Network zwalnia i zamyka nierentowne projekty

Przedstawiciele GG Network potwierdzają, że w firmie trwają zwolnienia, wynikające ze spowolnienia reklamowego oraz rezygnacji z mniej rentownych projektów. Przy czym nie podają konkretnych informacji o skali redukcji.

W piątkowym wydaniu „Puls Biznesu” napisał, że w GG Network zwolnionych w ostatnim czasie około 60 osób spośród 300 osób zatrudnionych w firmie. - Ani pierwsza, ani druga z tych liczb nie jest prawdziwa - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Jażdżyński, prezes GG Network, przy czym przyznaje, że w firmie trwa restrukturyzacja w zakresie zespołu i finansów. Nie chce jednak podać, jaka jest skala redukcji personalnych. - Są to informacje wewnętrzne firmy i ich nie podajemy, bo objęte są umowami - uzasadnia.

GG Network wyjaśnia, że te zwolnienia wynikają z kilku czynników. - Trwa poprawianie sytuacji finansowej firmy - i ta się polepsza. Odrabiamy straty poniesione na wcześniejszych inwestycjach, w tym na telefonii komórkowej MVNO - opisuje Jarek Rybus, rzecznik GG Network. Przypomnijmy, że swoją usługę MVNO, GaduAir, firma przestała świadczyć jesienią ub.r. (przeczytaj o tym więcej).

Przedstawiciele GG Network dodają, że m.in. w związku ze spowolnieniem gospodarczym i pogarszającą się sytuacją na rynku reklamy przejrzeli gruntownie swoje portfolio serwisów i usług. - Podobnie jak wiele innych firm mediowych postanowiliśmy zrezygnować z części mniej rentownych przedsięwzięć, a co za tym idzie zmniejszyć liczebność zespołu - informuje Jarek Rybus. - O szczegółach operacji nie informujemy i ich nie komentujemy - dodaje.

>>> Strony GG Network w dół, komunikator GG bez miliona użytkowników

Rybus zaznacza, że GG Network potrzebowało w ostatnich latach więcej pracowników niż obecnie, ponieważ przygotowywana była, praktycznie od zera, nowa wersja komunikatora GG (zobacz szczegóły), wprowadzana potem na kolejne systemy mobilne.

>>> Tomasz Jażdżyński: co dalej z GG w świecie społeczności (wideo)

Według „Pulsu Biznesu”, powołującego się na informacje od jednego z menedżerów zwolnionych z GG Network, w ubiegłym roku rozliczeniowym (kwiecień 2011 – marzec 2012) firma miała kilkanaście milionów straty netto. We wcześniejszym roku zanotowała stratę wynoszącą aż 56,3 mln zł przy przychodach na poziomie 45,1 mln zł, a jeszcze wcześniejszym - 6 mln zł straty. Wcześniej GG Network wykazywało nawet kilkanaście milionów zysku rocznie.

Dołącz do dyskusji: GG Network zwalnia i zamyka nierentowne projekty

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dominika
Ktoś jeszcze tego używa?
odpowiedź
User
skype
skype połknie wszystko niczym rekin małą rybkę ..
skype jest wszędzie
odpowiedź
User
exgg
Obawiam sie ze to projekt nie do uratowania. Szkoda gg używałem przez lata ale czas tego typu rozwiązania już minął. Obawiam się ze nawet spec jakim jest Tomasz Jażdżyński tego nie zmieni...
odpowiedź