SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google: jedna polityka prywatności dla większości usług (wideo)

Google zapowiedziało, że za nieco ponad miesiąc wprowadzi zmiany do swojej polityki prywatności i warunków usług.

Google: jedna polityka prywatności dla większości usług (wideo)

Ostatni raz Google upraszczało i aktualizowało swoje regulaminy w 2010 roku (więcej na ten temat), ale pomimo tego firma nadal ma ponad 70 polityk prywatności dotyczących swoich różnych produktów.

Teraz internetowy gigant wprowadza nową główną politykę prywatności, która obejmuje większość produktów i ma w bardziej przejrzysty sposób informować, jakie informacje firma gromadzi i jak je wykorzystuje. Google łączy w niej ponad 60 polityk, a z przyczyn m.in. prawnych zachowuje niewielką liczbę odrębnych zawiadomień dotyczących prywatności.

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 marca. Obecnie Google informuje o nich użytkowników drogą mailową oraz poprzez informację na stronie głównej swojej wyszukiwarki.

Główna zmiana dotyczy użytkowników korzystających z Kont Google. Nowe zasady prywatności stanowią, że jeśli internauta jest zalogowany, Google może łączyć informacje, które podał on korzystając z różnych firmowych usług. Firma z Mountain View tłumaczy, że będzie traktować użytkownika jako tego samego, gdy będzie korzystał z różnych produktów, co ma oznaczać prostsze, bardziej intuicyjne korzystanie z Google.

Oprócz polityki prywatności, Google zmieniło warunki usług - zasady, na które użytkownik godzi się korzystając z firmowych produktów. Ich liczba także została zmniejszona, w związku z czym wiele produktów obejmują teraz te same, generalne warunki usług Google.

Z nowymi zasadami prywatności i warunków usług Google można zapoznać się na tej stronie.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google: jedna polityka prywatności dla większości usług (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl