SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Guardian tnie zatrudnienie, 100 dziennikarzy do zwolnienia

Wydawnictwo Guardian Media Group zapowiedziało, że w ramach programu cięcia kosztów będzie zmuszone w ciągu najbliższych trzech lat do redukcji zatrudnienia. W sumie pracę ma stracić ponad 250 osób, z czego 100 to dziennikarze.

Article

O swoich planach wprowadzenia oszczędności Guardian Media Group poinformował po raz pierwszy w styczniu br. Brytyjski wydawca przyznał wówczas, że na trudną obecnie sytuację finansową firmy złożyły się z jednej strony malejące przychody z reklam w drukowanych wydaniach „Guardiana” i „Observera”, z drugiej zaś wolniejsze od spodziewanych wzrosty dochodów z platform cyfrowych obu tytułów.

Teraz w liście skierowanym do pracowników Katharine Viner, redaktor naczelna „Guardiana”, i David Pemsel, dyrektor wydawnictwa, poinformowali, że kończący się w marcu br. rok fiskalny przyniósł firmie straty na poziomie 58,6 mln funtów, co potwierdza konieczność wprowadzenia zdecydowanych kroków naprawczych.

Wydawnictwo zamierza przeprowadzić głęboką restrukturyzację prawie wszystkich pionów wydawnictwa i, jak zaznaczają Viner i Pemsel, pomimo starań nie obejdzie się bez redukcji zatrudnienia. Według planów w ciągu najbliższych trzech lat z firmy odejdzie z górą 250 pracowników, spośród których 100 to dziennikarze, których obecna liczba w wydawnictwie przekracza 700. Pozostałych 150 osób do zwolnienia pracuje obecnie w działach Guardian Media Group zajmujących się kolportażem, sprzedażą i reklamą. Szefostwo wydawnictwa liczy na to, że część z wytypowanych pracowników odejdzie dobrowolnie, część z nich też przejdzie na emerytury. Jednocześnie władze wydawnictwa podkreślają, że redukcje nie dotkną pracowników zatrudnionych w wydawnictwie poza terenem Wielkiej Brytanii. Zdecydowanie zaprzeczają także pogłoskom o zamknięciu przez wydawnictwo, w ramach oszczędności, tygodnika „The Observer”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Guardian tnie zatrudnienie, 100 dziennikarzy do zwolnienia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jam
... co na to KOD?! Komisja Wenecka?! Nowoczesny Rumun Balcerowicza?! Czy Ojciec Redaktor przyjmie ich wszystkich?! Czy Krol Europy skutecznie zagrozi sankcjami?! Czy Rudy Tomasz wezwie do bojkotu faszystowskiego rzadu JKM?! Moniko, corko swego ojca-funkcjonariusza, dlaczego nie stajesz do walki?! Polkowniku Mateuszu, dlaczego spisz?!
odpowiedź
User
KKL
Guardian powinien zwolnić dziennikarzy odpowiedzialnych za Polskę lub szerzej - Europę Wschodnią. Kiedy niedługo przed wyborami prezydenckimi w Polsce 2015 przedstawiano kandydatów, pominięto Andrzeja Dudę, który już wtedy miał niezłe notowania. Nieważne - brak profesjonalizmu czy propaganda w lewackim dzienniku. Żadna z tych ewentualności nie przynosi im chluby, a odpowiedzialna za to ekipa - do zwolnienia. Po wyborach zresztą również uprawiają bias jurnalism. Przestałem zaglądać i życzę im jak najgorzej, dopóki nie złapią balansu.
odpowiedź