SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instagram startuje z samoobsługowymi reklamami i wprowadza ofertę w 30 krajach, także w Polsce

Koncern Facebook wprowadził na platformie Instagram mechanizm samodzielnej obsługi kampanii reklamowych. Udostępnia też swoją ofertę marketingową w Polsce i 29 innych krajów. - Teraz również marki, zarówno lokalne jak i największe światowe, będą mogły zachwycić ludzi kreatywnym podejściem do swoich produktów i usług. Wierzę, że to świetna szansa biznesowa i naprawdę dobra wiadomość dla marketerów - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Robert Bednarski, dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią.

Robert BednarskiArticle

W oficjalnym komunikacie Facebook informuje, że oprócz Polski nowa oferta reklamowa dla lokalnych firm trafi m.in. do Włoch, Hiszpanii, Meksyku, Indii czy Korei Południowej. Dodatkowo od 30 września br. reklamy na Instagramie będą dostępne na całym świecie.

Serwis podkreśla, że we wszystkich obsługiwanych przez Instagram krajach stosowany będzie system samodzielnej obsługi kampanii reklamowych, dostępny zarówno dla małych, jak i średnich lokalnych firm.

Przedstawiciele Instagrama nie ukrywają, że reklamy, które mają pojawiać się w polskiej wersji platformy będą w wysokim stopniu sprofilowane, a do precyzyjnego targetowania odbiorców zostaną wykorzystane zarówno dane pochodzące z profili użytkowników Facebooka, jak i stosowane w tym serwisie narzędzia reklamowe i analityczne.

Przy okazji wejścia na nowe rynki Instagram oddał w ręce reklamodawców kilka nowych funkcji. Wśród nich są m.in. zdjęcia o poziomej orientacji, filmy wideo o długości do 30 sekund oraz Marquee - nowy produkt premium, który ma gwarantować przyciągnięcie uwagi odbiorców i pomóc w szybkim zwiększeniu zasięgu przy kampaniach na przykład premier filmowych czy wprowadzania na rynek nowych produktów.

Facebook nie podaje na razie nazw polskich firm, które wyraziły już chęć skorzystania z nowej oferty reklamowej Instagrama. Podkreśla natomiast, że latem br. nowe możliwości zostały przetestowane przez firmy różnej wielkości i wzbudziły spore zainteresowanie, szczególnie w branży e-commerce, podróżniczej, rozrywkowej i handlowej.

- Jesteśmy szczęśliwi, że oferta reklamowa Instagrama, oparta na platformie marketingowej znanej z Facebooka, jest teraz dostępna dla biznesu w Polsce, a już od 30 września tego roku Instagram będzie otwarty dla marketerów na całym świecie - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Robert Bednarski, dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią. - Z Instagrama korzysta obecnie ponad 300 milionów ludzi i jest to najszybciej rosnąca platforma social media. Ludzie używają Instagrama jako centrum inspiracji, rozwijania swoich pasji oraz odkrywania pięknych treści wizualnych z całego świata. Teraz również marki, zarówno lokalne jak i największe światowe, będą mogły zachwycić ludzi kreatywnym podejściem do swoich produktów i usług. Wierzę, że to świetna szansa biznesowa i naprawdę dobra wiadomość dla marketerów - zaznacza Bednarski.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Wirtualnemedia.pl wynika, że w przypadku Instagrama podobnie jak na Facebooku na polskim rynku nie będzie obowiązywał sztywny cennik reklamowy. Koszty dotarcia do odbiorcy za pomocą tej platformy będą się kształtowały w zależności od popytu i podaży. Jednak ceny mają być atrakcyjne w porównaniu z innymi serwisami i aplikacjami społecznościowymi.

Instagram zapewnia, że reklamy umieszczane na tej platformie są skuteczne i silnie wpływają na postrzeganie marki. W podanych przykładach firma Gild Groupe uruchomiła na Instagramie kampanię, która spowodowała wzrost instalacji aplikacji tego producenta o 85 proc. Z kolei sklep z designerskimi meblami Made.com zanotował 10 proc. wzrostu wartości zamówień w porównaniu z wynikiem referencyjnym, a producent gier Kabam zyskał nowych graczy, którzy poświęcali więcej czasu grom, jednocześnie przeznaczając na nie większe fundusze.

Dołącz do dyskusji: Instagram startuje z samoobsługowymi reklamami i wprowadza ofertę w 30 krajach, także w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl