SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Kurski pozwie Wirtualną Polskę za tekst o jego alimentach. „Płacę z nawiązką na dzieci”

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział pozwanie wydawcy i dziennikarki Wirtualnej Polski za tekst informujący o niepłaceniu przez niego alimentów. - Wywiązuję się z nawiązką z warunków umowy opiekuńczej zawartej z byłą żoną w zakresie utrzymania (w całości) córki i partycypowania (częściowo) w kosztach utrzymania syna. Nie mam żadnych zaległości alimentacyjnych orzeczonych przez sąd - podkreśla Kurski.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvpArticle

We wtorek portal WP opublikował artykuł Magdy Kazikiewicz zatytułowany „‘Wiadomości’ atakują szefa KOD za niepłacenie alimentów, a prezes TVP też nie płaci na syna". W tekście napisano, że Jacek Kurski od rozwodu, który wziął z żoną w kwietniu 2015 roku, nie płaci alimentów na rzecz swojego 9-letniego syna (dwoje starszych dzieci z tego związku są już pełnoletnie). Alimenty nie zostały jeszcze przyznane, ponieważ Kurscy rozwiedli się przed sądem w Belgii.

Wiosną 2015 roku Kurski mówił, że jest w trakcie restrukturyzacji umów majątkowych z byłą żoną, ponieważ wcześniejsze ustalenia zawarli, kiedy jako europoseł pobierał wysokie wynagrodzenie. - Teraz Kurski nie płaci i czeka na orzeczenie Sądu Rejonowego w Gdańsku w sprawie ustalenia wysokości alimentów - stwierdziła Magda Kazikiewicz.

„Wiadomości” wiele razy w krytycznym tonie opisywały to, że duże zaległości w płaceniu alimentów ma lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski. W poniedziałkowym wydaniu podano informacje z artykułu we „Wprost”, że łączny dług Kijowskiego z tego tytułu wynosi ok. 220 tys. zł.

We wtorek po południu do artykułu Wirtualnej Polski odniósł się Jacek Kurski, oceniając tekst jako nierzetelny i kłamliwy. - Zawarte w nim sugestie naruszają moje dobra osobiste w szczególności dobre imię oraz prawo do prywatności. Zupełnie nieuprawnione i obraźliwe jest dodatkowo porównywanie mnie jako ojca z inna osobą przywoływaną w tym tekście - stwierdził.

- Dlatego w najbliższym czasie skieruję pozew sądowy wobec M.Kazikiewicz oraz wydawcy portalu Wirtualna Polska - zapowiedział. - Wywiązuję się z nawiązką z warunków umowy opiekuńczej zawartej z byłą żoną w zakresie utrzymania (w całości) córki i partycypowania (częściowo) w kosztach utrzymania syna. Obecnie przebywam z nim zagranicą w okresie jego ferii zimowych. Nie mam żadnych zaległości alimentacyjnych orzeczonych przez sąd - podkreślił Kurski.

Dołącz do dyskusji: Jacek Kurski pozwie Wirtualną Polskę za tekst o jego alimentach. „Płacę z nawiązką na dzieci”

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fraki
I dobrze!!!! Gonić KODziarzy z WP z Machałą na czele!!!!!! Niech płacą duże odszkodowanie
odpowiedź
User
Joanna
Nie piszemy, że ktoś jest zagranicą, tylko za granicą lub poza granicami kraju.
odpowiedź
User
Roki
ej Świder, żeby Ci tego "polskiego" portalu nie zamknęła nasza dobra zmiana...
odpowiedź