SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magazyny Burdy żegnają się z czytelniczkami. „Dziękujemy, że byłyście z nami”

W sprzedaży są już ostatnie wydania miesięczników „Claudia” i „Dobre Rady” czy dwutygodnika „Party”, które - decyzją Burda Media Polska - znikają z rynku. Zamieszczono w nich pożegnania redakcyjne od zespołów tych tytułów.

Burda Media Polska pod koniec października zapowiedziała rezygnację z ponad 20 magazynów drukowanych, co jest efektem sytuacji na rynku, w tym rosnących kosztów druku i papieru. W związku z tym firma zdecydowała się na zwolnienia grupowe - do końca roku pożegna się z 71 pracownikami i kilkunastoma współpracownikami.

Do sprzedaży trafiły już ostatnie wydania zamykanych przez wydawcę pism. Zespoły redakcyjne pożegnały się w nich z czytelniczkami. Ostatnie wydanie „Claudii” to numer oznaczony jako styczniowy.

- To ostatni numer „Claudii”, jaki oddajemy do druku. 30 lat za nami. Tyle czasu minęło, odkąd pojawiło się pierwsze wydanie magazynu. To była długa i niełatwa przygoda. Setki spotkań z inspirującymi ludźmi, tysiące wywiadów, reportaży, sesji fotograficznych. Czas budowania wyjątkowych relacji, Dzieliłyśmy się z Wami, tym, co dla nas, kobiet jest najważniejsze. Wewnętrzną siłą, wrażliwością, odwagą i energią. Świat się zmieniał, a my razem z Waszymi dotrzymywałyśmy mu kroku. Był czas na śmiech i smutek, nostalgię i nadzieję, tylko jedno się nie zmieniło przez te lata - kobieca solidarność – napisał zespół „Claudii” w pożegnaniu,

- Wiemy, że mamy najwspanialsze czytelniczki na świecie. I choć nasza wspólna droga dobiega końca, mamy nadzieję, że nasze ścieżki jeszcze nie raz się przetną. Dziękujemy, że byłyście z nami – dodano w pożegnalnym wpisie.

Miesięcznik „Claudia” ukazywał się na rynku przez niemal 30 lat, początkowo wydawany był przez spółkę G+J Polska, która została przejęta w 2013 r. przez Grupę Burda. Z kolei o 10 lat krócej wydawane były poradnikowe „Dobre Rady”.

- Pożegnań przyszedł czas. To wydanie magazynu „Dobre Rady” jest ostatnim, jakie dla Was przygotowałyśmy. Zrobiłyśmy to jak zawsze, z pasją, radością i przede wszystkim myśląc o Was, naszych najwspanialszych Czytelniczkach – czytamy w wstępniaku do ostatniego wydania "Dobrych Rad". 

"Party" zrewolucjonizowało rynek

Po 15 latach z rynku znika też dwutygodnik „Party. Życie Gwiazd”. Jego pierwszy numer ukazał się jesienią 2017 r., wnosząc nową formułę do segmentu people. Sukces „Party” spowodował, że w kolejnych latach w tym segmencie pojawiły się kolejne magazyny jak „Show”, „Flesz” i „Grazia” (z tym pism na rynku pozostał tylko "Show").

- Miał być „Cocktail”. Potem „Cocktail Party”. W końcu „Party. Życie gwiazd”. Mamy wrażenie, że dyskusja o tym, jaki będzie tytuł nowego, niezwykłego pisma o gwiazdach odbyła się rok czy dwa lata temu. A minęło 15 lat. „Party Życie Gwiazd”, weszło na rynek i zrewolucjonizowało go na zawsze. Udowodniliśmy, że można pisać o gwiazdach wiarygodnie, bez hejtu. „Kochamy gwiazdy”, mówiliśmy, pokazując pierwszą okładkę, której bohaterką była Doda. Okazało się, że tak jak my kochają gwiazdy setki tysięcy czytelników, którzy byli nam wierni przez kolejne lata – napisano w pożegnalnym wpisie zespołu „Party”.

W pożegnaniu redakcja zaprosiła do serwisu internetowego Party.pl, który będzie cały czas działać. W firmie zostaje redaktor naczelna „Party” Aneta Wikariak, która kieruje też Party.pl oraz serwisem Wizaz.pl.

W portfolio Burda Media Polska pozostaje sześć magazynów: „Viva!”, „Elle”, „Elle Decoration”, „Glamour”, „National Geographic Polska” i „National Geographic Traveler”.

Dołącz do dyskusji: Magazyny Burdy żegnają się z czytelniczkami. „Dziękujemy, że byłyście z nami”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Instaparty
Wikariak ocalała. A to ona powinna polecieć jako pierwsza, bo położyła najpierw Flesza, teraz Party. Te "magazyny" od dawna były słupami ogłoszeniowymi Apartu wyklejanymi zdjęciami z Instagrama!
odpowiedź
User
marta
szkoda ze Party nie przetrwało bardzo lubiłam tą gazetę
odpowiedź
User
maslana
Chyba będziemy pierwszym krajem w którym zniknie cała prasa.
odpowiedź