SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN wygrywa w sądzie z KRRiT. „Całkowicie bezprawne działanie”

Grupa TVN nie kryje satysfakcji z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który stwierdził bezczynność KRRiT. Nadawca podkreśla w oświadczeniu przesłanym Wirtualnemedia.pl, że odwlekanie przedłużenia koncesji dla TVN24 było całkowicie bezprawne.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; fot: Tomasz KiełczewskiArticle

Kanał informacyjny TVN24 czekał 19 miesięcy na przedłużenie koncesji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji długo nie mogła dojść w tej sprawie do porozumienia. Z ustawy o radiofonii i telewizji wynika, że polską koncesję mogą uzyskać podmioty z siedzibą w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Co prawda TVN kontroluje Polish Television Holding z siedzibą w Amsterdamie, ale ta firma należała do amerykańskiego koncernu Discovery (dzisiaj to WarnerBros.Discovery). Właściciel TVN24 do niemal ostatniej chwili nie wiedział czy polska koncesja stacji zostanie przedłużona. Pozyskał więc holenderską u odpowiednika KRRiT. Polską kanał informacyjny otrzymał dopiero kilka dni przed wygaśnięciem dotychczasowej. Grupa TVN złożyła WSA skargę na bezczynność przewodniczącego regulatora Witolda Kołodziejskiego i przewlekłość postępowania.

„Rażące naruszenie prawa”

Teraz WSA wydał niekorzystny dla KRRiT wyrok.

- Sąd wyrokiem z 27 kwietnia 2022 r. w pkt 1 umorzył postępowanie w zakresie zobowiązania Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do wydania decyzji, w pkt 2 stwierdził, że doszło do bezczynności organu, która miała charakter rażącego naruszenia prawa oraz w pkt 3 zasądził od Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rzecz strony skarżącej 597 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania. Wyrok jest nieprawomocny - informuje Wirtualnemedia.pl Dominik Niewirowski, zastępca kierownika sekretariatu Wydziału Informacji Sądowej.

Teraz KRRiT musi zdecydować się czy odwoła się od wyroku - Stronom postępowania będzie przysługiwała możliwość złożenia skargi kasacyjnej, do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 30 dni od dnia doręczenia odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem. Ponadto informuję, że z uwagi na fakt, iż przedmiotowy wyrok został wydany na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym poznanie motywów rozstrzygnięcia będzie możliwe dopiero po sporządzeniu uzasadnienia w sprawie - tłumaczy Niewirowski.

Wyrok ze zrozumieniem przyjął właściciel TVN24. - Z zadowoleniem przyjmujemy informację o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który potwierdza podnoszone wielokrotnie przez TVN zastrzeżenia odnoszące się do sposobu procedowania przez Przewodniczącego KRRIT sprawy rekoncesji dla TVN24. Wskazanie, iż bezczynność wiązała się z rażącym naruszeniem prawa jednoznacznie wskazuje, iż proces koncesyjny dla TVN24 był odwlekany przez ponad półtora roku w sposób całkowicie bezprawny - komentuje w oświadczeniu przesłanym Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Grupy TVN.

W marcu br. TVN24 miał 6,80 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: TVN wygrywa w sądzie z KRRiT. „Całkowicie bezprawne działanie”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kucharka Trybunalska
Kucharka już przygotuje pismo że jest to niezgodne z konstytucja
odpowiedź
User
Lawyer
597 zł? :)))) Śmiech na sali. Powinno się podliczyć szkody dla firmy, koszty przygotowania nowych wariantów działania i wyliczyć szkody moralne pracowników, którzy z dnia na dzień przez bandę politycznych funkcjonariuszy mogła stracić pracę. Kara powinna być przykładem dla innych urzędników. Wystarczyło dopisać trzy Ziobry na końcu.
odpowiedź
User
nieantyfan
Nie jestem fanem tej stacji, która wielokrotnie staje przeciwko polskiej racji stanu. Ale urzędnicze zwlekanie z wydaniem decyzji (jakiejkolwiek) jest nie do zaakceptowania.
odpowiedź