SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ludzie Cyfrowego Polsatu w zarządzie Netii

Po przejęciu przez Cyfrowy Polsat 32 procent akcji Netii we władzach tej spółki doszło do zmian personalnych, a w zarządzie Netii zasiedli menedżerowi związani z Cyfrowym Polsatem. Krzysztof Adaszewski został dyrektorem finansowym Netii, a Andrzej Abramczuk objął funkcję szefa ds. strategii i operacji. Z zasiadania w radzie nadzorczej Netii zrezygnował z kolei Przemysław Głębocki.

Article

Zlecenie nabycia pakietu 32 proc. akcji Netii Cyfrowy Polsat złożył na początku grudnia br. Zapowiedziano także wykupienie kolejnych 33 – 34 proc. udziałów Netii, na co będzie musiał wyrazić zgodę UOKiK.

Już teraz jednak rozpoczęły się zmiany w kierownictwie Netii związane z przejęciem operatora przez Cyfrowy Polsat. Jak poinformowała Netia z miejsca w jej radzie nadzorczej zrezygnował bez podania przyczyny Przemysław Głębocki, członek kierownictwa Mezzanine Management. Z kolei w zarządzie Netii pojawili się nowi ludzie kojarzeni z Cyfrowym Polsatem.

Członkiem zarządu Netii, który będzie pełnił w spółce funkcję dyrektora finansowego został Krzysztof Adaszewski, wcześniej prezes przejętej przez CP spółki Midas. Natomiast Andrzej Abramczuk objął funkcję szefa ds. strategii i operacji Netii, on również zasiadł w zarządzie operatora. Andrzej Abramczuk jest prawnikiem pracującym wcześniej dla spółek związanych z Cyfrowym Polsatem.

Prezesem Netii i dyrektorem generalnym pozostaje Katarzyna Iwuć.

Krzysztof Adaszewski pracował wcześniej  też dla innych spółek telekomunikacyjnych: Polskich Sieci Kablowych (Grupa Bresnan Polska), gdzie był analitykiem finansowym i El-Viv Telecom (grupa Vivendi Telecom International), jako kontroler finansowy w dziale audytu wewnętrznego i doradztwa finansowo-operacyjnego. Doradzał spółkom Aero2, Cyfrowy Polsat, T.A.L.I.O.N Sp. z o.o. Ukończył zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Warszawskim.

Andrzej Abramczuk w latach 2001-2006 pracował spółkach z grupy GTS Polska, a w latach 2006-2009 pracował na rzecz P4, operatora sieci Play, odpowiadając za prawne aspekty związane z przygotowaniem i rozpoczęciem świadczenia usług telekomunikacyjnych, a także pozyskaniem finansowania od China Development Bank. Zasiadał w radzie nadzorczej Midasa. To absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytety Warszawskiego oraz Studiów Doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Przychody Netii w III kwartale br. wyniosły 356 mln zł i były o 1 proc. niższe niż kwartał wcześniej. Po 9 miesiącach osiągnęły zaś kwotę 1,08 mld zł - o 6 proc. mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ludzie Cyfrowego Polsatu w zarządzie Netii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl