SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mobilne usługi dodatkowe

Według TNS Telecoms Index, posiadacze telefonów komórkowych korzystają najczęściej z usługi wysyłania krótkich wiadomości tekstowych. 83,3% telefonów komórkowych posiadanych przez Polaków wykorzystywanych jest do wysyłania SMS. Niecałe dwie trzecie telefonów komórkowych (62,7%) służy do korzystania z poczty głosowej. Opcja identyfikacji numeru aktywna jest w 62,2% aparatów komórkowych.

Z innych usług klienci telefonii komórkowej korzystają rzadziej. Rachunek szczegółowy - billing - zamawiany jest do 37,4% telefonów komórkowych. Niecała jedna piąta aparatów - 18,1% -wykorzystuje opcję informacja o połączeniach oczekujących. 16,7% używanych telefonów komórkowych korzysta z roamingu.

Osoby korzystające częściej niż raz w miesiącu z Internetu, znacznie częściej wykorzystują telefony komórkowe do zaawansowanych usług związanych z przesyłaniem danych. Internauci ponad trzykrotnie częściej niż pozostali posiadacze telefonów komórkowych wykorzystywali swoje aparaty do transmisji danych i faksu (PC, Palmtop) oraz do transmisji GPRS. W przypadku korzystania z WAP mamy do czynienia z różnicą ponad dwukrotną.

Przedstawione powyżej wyniki pochodzą z ciągłego badania TNS Telecoms Index realizowanego co miesiąc od stycznia do czerwca przez TNS OBOP na reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski powyżej 15 roku życia. W sumie w sześciu falach zrealizowano 6064 wywiady.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mobilne usługi dodatkowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl