SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy interfejs aplikacji Spotify

Spotify rozpoczyna proces aktualizacji swoich desktopowych programów. W nowej wersji użytkownicy znajdą przede wszystkim odświeżony interfejs.

Nowy interfejs aplikacji Spotify

Nowy interfejs Spotify jest znacznie ciemniejszy. Twórcy postawili tym razem na spłaszczone elementy i niemal kompletnie zrezygnowali z gradientów. Ponadto zwiększono rozmiar tekstu oraz zastosowano zaokrąglone narożniki w niektórych elementach, a także nałożono filtry graficzne na część fotografii.

Układ interfejsu programu nie uległ zmianie. W dalszym ciągu w lewym panelu można znaleźć menu, a w prawym strumień aktywności znajomych. Większym przeobrażeniom nie uległa też dolna belka odtwarzacza. Ujednolicono natomiast rozmiar kafelków w strumieniu odkrywania muzyki.

Pierwsze reakcje na nowy interfejs są raczej pozytywne. Użytkownicy i portale branżowe wskazują na większą przejrzystość i czytelność, ale również mniejszą liczbę wyświetlanych informacji i konieczność częstszego klikania.

Nowy interfejs pojawił się już u części użytkowników systemów Windows oraz OS X wraz z aktualizacją do wersji 0.9.8. Póki co nie wiadomo nic o wprowadzeniu go również na Linuksa. Jednocześnie Spotify udostępniło aktualizację wersji dla Androida, w której dodano galerie obrazów do stron poszczególnych artystów oraz odświeżono ekran logowania.

Spotify od kilku dni jest dostępne za darmo zarówno dla użytkowników komputerów, jak i posiadaczy tabletów i smartfonów (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy interfejs aplikacji Spotify

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl