SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet z serwisem Noizz.pl dla millenialsów: krótkie formy i integracja z social media

Grupa Onet-RASP uruchomiła serwis ogólnotematyczny Noizz.pl skierowany do młodych internautów z tzw. pokolenia millenialsów. Witryna, kierowana przez menedżerkę Annę Piętkę i redaktora naczelnego Pawła Pawelca, jest oparta na krótkich treściach, viralach i integracji z platformami społecznościowymi.

Article

Noizz.pl opisuje szeroką tematykę: wydarzenia społeczno-polityczne, sprawy lifestylowe, sport, rozrywkę, kulturę oraz technologie. Tekstom, zdjęciom i wideo towarzyszy dużo wstawek z social media, quizów i list.

- Noizz to esencja filozofii młodego pokolenia. Dla nas, jako wydawcy, kluczowy jest sposób dystrybucji treści, dopasowany do potrzeb oraz oczekiwań odbiorców - postawiliśmy więc na social media i viralowe treści - opisuje Jovan Protic, od niedawna chief operating officer w Grupie Onet-RASP. - Chcieliśmy stworzyć markę digitalową, która będzie dostarczała użytkownikowi wartościowych treści w atrakcyjnej dla niego formie. Noizz będzie wychodzić z przekazem w jego ulubione kanały dystrybucji (np. Facebook, Snapchat, Instagram). Chcemy zaoszczędzić użytkownikowi czasu, wychodząc mu naprzeciw. On, w zamian za to, spędzi więcej czasu z nami - dodaje Anna Piętka, zarządzająca projektem.

Wydawca podkreśla, że serwisy jest redagowany przez rówieśników jego odbiorców. - Mamy ekipę świetnych, młodych i kreatywnych redaktorów, którzy tworzą z nami treści i opiekują się kanałami dystrybucji - wyjaśnia Piętka.

Zespół tworzy 10 osób. Funkcję redaktora naczelnego pełni Paweł Pawelec, który wcześniej przez kilka lat był związany z polskim rynkiem startupów.

Noizz.pl ma własną ofertę reklamową, w której jest mało formatów display (Grupa Onet-RASP tłumaczy, że wielu młodych internautów ignoruje takie reklamy lub korzysta z adblocków), natomiast dominuje reklama natywna oraz content marketing. Hasłem głównym serwisu jest tag #makesomenoizz.

Grupa Onet-RASP nie podaje konkretnych oczekiwań ani prognoz co do wyników odwiedzalności nowej strony. - Chcemy, aby Noizz.pl był miejscem numer jeden dla millenialsów w polskim internecie - zapowiada Anna Piętka. Serwis będzie crosspromowany wspólnie z innymi stronami wydawcy. - Niektóre treści z Noizz.pl będą udostępniane w innych serwisach Grupy Onet-RASP, a sam serwis będzie również promowany w innych mediach należących do Grupy - opisuje Piętka.

Przypomnijmy, że podobnie pozycjonowana jest nowa wersja portalu o2.pl (należącego do Grupy Wirtualna Polska), udostępniona z początkiem października. Wspiera ją kampania reklamowa pod hasłem „Serce internetu”.

We wrześniu br. strony Grupy Onet-RASP zanotowały 17,91 mln użytkowników i 3,76 mld odsłon oraz cztery godziny i 58:54 minuty średniego czasu korzystania przez użytkownika (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz pełne wyniki serwisów tematycznych).

Pod koniec września wydawca uruchomił serwis Fakt24.pl w miejsce Fakt.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet z serwisem Noizz.pl dla millenialsów: krótkie formy i integracja z social media

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
eh
millenialsów, social media, lifestylowe, viralowe, digitalową, startupów, display, adblocków, content marketing, crosspromowany.

Fuck you.
18 8
odpowiedź
User
x-men
Dno i wodorosty ta strona. Wczoraj robiłem testowo quiz... jakim ciastem w proszku jesteś. Strona wygląda jakby RASP zaczął nad nią pracować dzień po wypuszczeniu nowego o2.
13 8
odpowiedź
User
dsds
Nareszcie serwis w którym treści nie są pisane przez portalowych dziadków
10 10
odpowiedź
User
dsdm
Nareszcie serwis w którym mogę się dowiedzieć jakim ciastem w proszku jestem.
13 8
odpowiedź
User
Wacek
Nareszcie serwis w którym treści nie są pisane przez portalowych dziadków


Portalowych dziadków zastąpili debile. Cool!
10 8
odpowiedź