SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Open.fm i Polskastacja.pl przejęte przez Grupę Wirtualna Polska

Grupa Wirtualna Polska za 4 mln zł kupiła serwisy Open.fm (dotychczas należał do Grupy Allegro-GG) i Polskastacja.pl udostępniające streaming stacji radiowych. - Konsolidacja rynku radia online i stworzenie nowego lidera w tym perspektywicznym obszarze jest naturalnym kierunkiem naszego rozwoju - tłumaczy prezes Grupy WP Jacek Świderski.

Article

Open.fm i Polskastacja.pl pozwalają słuchać online ponad 200 tematycznych kanałów muzycznych. W marcu br. pierwszy serwis zanotował 490,9 tys. użytkowników, 18 mln odsłon oraz 19 godzin i 32:09 minuty średniego czasu korzystania przez każdego użytkownika, a drugi - 283,4 tys. użytkowników, 2,7 mln odsłon i 4:14 minuty średniego czasu (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki). Łącznie zanotowały w ub.r. 2,4 mln zł przychodów pro forma.

- Podejmując decyzję o inwestycji wzięliśmy pod uwagę duży potencjał tych projektów w obszarze mobile. Ważne jest przy tym dla nas zaangażowanie internautów, którzy najwięcej czasu przeznaczanego na konsumpcję audio i wideo w sieci spędzają właśnie w serwisach i aplikacjach oferujących dostęp do streamingu stacji radiowych. Usługi tego typu wypierają tradycyjne technologie dostępu do radia - uzasadnia Grzegorz Czapski, VP corporate development w Grupie Wirtualna Polska. - Słuchanie radia w pracy i w domu, a dzięki smartfonom również w ruchu, doskonale wpisuje się w strategię Grupy WP, która chce zachować kontakt z konsumentem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - dodaje Michał Brański, VP ds. strategii w firmie.

Grupa Wirtualna Polska planuje wyraźnie zwiększyć przychody Open.fm i Polskastacja.pl, m.in. poprzez lepsze wypełnienie dostępnej powierzchni reklamowej, głównie w formie prerolli wideo, spotów dźwiękowych i bannerów.

Jest to pierwsza z akwizycji zapowiadanych przez Grupę WP po niedawnym debiucie giełdowym, który przyniósł spółce ok. 100 mln zł środków od akcjonariuszy, z czego ok. 70 mln zł ma zostać przeznaczone na przejęcia (więcej na ten temat). W ub.r. firma kupiła serwisy Sportowefakty.pl, Domodi.pl, Homebook.pl i Grupę Money, wydając na nie łącznie 66 mln zł (więcej o tym).

W I kwartale br. Grupa Wirtualna Polska zanotowała 67,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, 10,7 mln zł zysku operacyjnego i 495 tys. zł straty netto (zobacz szczegóły).

Dołącz do dyskusji: Open.fm i Polskastacja.pl przejęte przez Grupę Wirtualna Polska

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
czyli "dupa i kamieni k..."
odpowiedź
User
blanka
A Onet? Sen zimowy trwa w najlepsze. Tylko wymieniają ludzi i stanowiska. Katastrofa, chłopaki.
odpowiedź
User
Miki
Dobry ruch WP, dostaną kopa w górę w mobile - więcej UU i czasu na usera :)
odpowiedź