SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange pozwala na zdalne zawieranie umów. Wystarczy konto w ING Banku Śląskim

Sieć Orange Polska poinformowała, że użytkownicy korzystający z bankowości internetowej ING Banku Śląskiego mogą zdalnie zawrzeć umowę z tym operatorem. Dzięki usłudze elektronicznej identyfikacji eID nie będzie już konieczności wizyty w salonie lub podpisywania dokumentu w obecności kuriera. W ten sposób można podpisać nową umowę abonamentową, bez kupowania smartfona czy innego sprzętu.

Article

Orange Polska wyjaśnia, że proces weryfikacji tożsamości  zajmuje maksymalnie do kilkudziesięciu sekund i jest całkowicie bezpieczny. Poprzez wniosek w systemie bankowości internetowej Moje ING  przekazywane są jedynie te dane, które są niezbędne do zawarcia umowy w Orange Polska. Cały proces składa się wg operatora z trzech kroków:

Na stronie www.orange.pl lub Infolinii Orange Polska należy wybrać opcję Abonament komórkowy, następnie Chcę nowy numer oraz Bez sprzętu.

Po przejściu formularza zamówienia i podaniu danych zamawiającego zostaje on przekierowany bezpośrednio do systemu bankowości internetowej Moje ING w celu wysłania wniosku o przekazanie danych.

Po zalogowaniu się do bankowości internetowej użytkownik jest proszony przez bank o wyrażenie zgody na przekazanie danych osobowych Orange. Po wymaganej autoryzacji zostaje automatycznie przeniesiony do stron Orange Polska, by sfinalizować i zawrzeć e-umowę.

Telekom zaznacza w komunikacie, że usługa zdalnego potwierdzania tożsamości (eID) wdrożona przy współpracy z Blue Media i ING Bankiem Śląskim zastępuje obowiązek fizycznego potwierdzania tożsamości lub przesyłania skanów dowodów osobistych. Dzięki bankowości internetowej klient zyskuje wygodniejszy dostęp do usług online.

Od grudnia 2018 r. z analogicznej funkcji mogą korzystać obecni klienci Orange Polska żeby przedłużyć umowę, a od lipca 2019 r także dokupić nowe usługi. Poprzez stronę Orange możliwy jest także zakup urządzeń – smartfonów, tabletów, rowerów elektryczne czy hulajnogi. Podobne rozwiązania są także dostępne dla klientów biznesowych.

Operator informuje, że zdalne potwierdzanie tożsamości (eID) pozwala także zarejestrować kartę SIM o ofertach prepaid. Proces zajmuje kilkadziesiąt sekund i zaczyna się od wypełnienia formularza na dedykowanej stronie internetowej. Klienci zostaną następnie przekierowani do systemu bankowości internetowej Moje ING, na której będą mieli możliwość złożenia wniosku o przekazanie danych do Orange. Po potwierdzeniu operacji klient zostanie wylogowany i wróci na stronę operatora.

W II kwartale 2019 roku Orange Polska zanotował przychody na poziomie ponad 2,75 mld zł, co oznacza lekką poprawę rok do roku. Zysk operacyjny operatora osiągnął poziom 55 mln zł. Telekom wykazał wzrost użytkowników mobilnych o 3,3 proc., obecnie ma 972 tys. użytkowników usług telewizyjnych i ponad 1,6 mln odbiorców korzystających z oferty konwergentnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange pozwala na zdalne zawieranie umów. Wystarczy konto w ING Banku Śląskim

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl