SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Wujec nowym prezesem firmy K2. Piątek i Paschalis-Jakubowicz wiceprezesami za Ciszewskiego i Lewandowskiego

Z zarządu firmy K2 z końcem br. odchodzą wiceprezesi Rafał Ciszewski i Łukasz Lewandowski, ich stanowiska przejmą Michał Paschalis-Jakubowicz i Artur Piątek. Natomiast w lutym funkcję prezesa obejmie Paweł Wujec, który właśnie odszedł z Agory.

Paweł Wujec, prezes K2Article

W komunikatach giełdowym podano, że Rafał Ciszewski odchodzi z zarządu K2 z powodów osobistych, natomiast Łukasz Lewandowski po to, żeby skoncentrować się na rozwoju należącego do firmy projektu K2Bots.AI z zakresu chatbotów drugiej generacji.

Od początku stycznia wiceprezesami K2 będą Michał Paschalis-Jakubowicz i Artur Piątek. Paschalis-Jakubowicz w listopadzie ub.r. został CEO należącej do Grupy K2 spółki Oktawave. W latach 2016-2018 współpracował z czołowymi firmami konsultingowymi, m.in. Deloitte i Arthur D. Little, natomiast wcześniej był związany z Orange Polska: w latach 2009-2016 był dyrektorem marketingu, a w latach 2015-2016 członkiem zarządu. W latach 1997-2001 pracował w Polkomtelu, w latach 2001-2004 był członkiem zarządu Wirtualnej Polski, a następnie przez cztery lata pełnił funkcję dyrektora w A.T. Kearney.

Natomiast Artur Piątek pracuje w K2 od 2001 roku. Od 2010 roku pełni funkcję dyrektora operacyjnego, wspiera od strony operacyjnej i finansowej wszystkie biznesy oraz jest zaangażowany w większość projektów strategicznych. Wcześniej jako account director zarządzał obsługą kluczowego wówczas dla spółki klienta - Noii oraz inne projekty dla klientów wewnętrznych i zewnętrznych.

Paweł Wujec nowym prezesem firmy K2

Z początkiem lutego 2020 roku prezesem K2 będzie Paweł Wujec. - K2 to dla mnie ważna firma. Jedna z pierwszych w Polsce, która uwierzyła w internet i która pomogła wielu biznesom zbudować pozycję w cyfrowym świecie. K2 to godna zaufania marka, świetni ludzie i nieczęsto spotykany mix kompetencji - od kreatywnych po technologiczne. To mocne fundamenty, w oparciu o które zbudujemy nowy etap rozwoju Grupy - mówi Wujec.

Wujec od 2012 roku był szefem pionu internetowego w Agorze, przez ostatni rok przede wszystkim odpowiadał za nadzór nad spółkami zależnymi Agory w segmencie internetowym (Yieldbird, Online Technologies HR, Hash.fm, GoldenLine, Domiporta i ROI Hunter) oraz akwizycje w tym obszarze.

Z Agorą był związany łącznie przez 28 lat. Początkowo pracował w „Gazecie Wyborczej” - najpierw jako dziennikarz w dziale gospodarczym, w latach 1995-1998 jako zastępca kierownika działu gospodarczego, a przez trzy kolejne lata jako szef działu promocji nakładu. Do pionu internetowego przeszedł w 2001 roku, w latach 2008-2011 był dyrektorem portalu Gazeta.pl i szefem marketingu Grupy Gazeta.pl.

- Wraz z odejściem Łukasza i Rafała zamyka się ważny rozdział w rozwoju Grupy. Jesteśmy im wdzięczni za długie lata pracy i zaangażowania. Jednocześnie bardzo cieszę się, że wraz z Pawłem i kolegami otwieramy się na nowe doświadczenia i na inne spojrzenie na nasze biznesy, tak by wzmocnić ich pozycję rynkową i przyspieszyć rozwój - komentuje Przemysław Żebrowski, tymczasowy prezes K2.

Przemysław Żebrowski przejął tę funkcję z początkiem września po rezygnacji Tomasza Tomczyka. Żebrowski to założyciel firmy, w latach 2000-2003 był jej wiceprezesem, a potem przez 10 lat prezesem. Obecnie jest wiceprzewodniczącym jej rady nadzorczej i jednym z głównych akcjonariuszy. Ponadto jest zaangażowany w inne projekty biznesowe: producenta lekkich rowerów miejskich Antymateria i warszawską przestrzeń co-workingową Werksztat, jest prezesem spółki Moko Idea.

Decyzją rady nadzorczej Przemysław Żebrowski będzie pełnił obowiązki prezesa K2 jeszcze do końca stycznia.

Do grupy kapitałowej K2 oprócz agencji K2 należą spółki K2 Precise, Oktawave i Fabrity. Firma w trzech kwartałach br. zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 0,9 proc. do 76,41 mln zł oraz 2,19 mln zł straty netto (wobec 1,04 mln zł zysku rok wcześniej). Spadki wyników operacyjnych zanotowały spółki K2, K2 Precise i Oktawave, natomiast wzrosły przychody i zysk Fabrity.

W tym tygodniu K2 poinformowała o uruchomieniu agencja Commerce Sherpas mającej świadczyć usługi dla klientów z zagranicy. Jej szefem jest Jacek Celiński, za rozwój biznesu odpowiada Patrycja Pietrzyk, a za rozwój produktu - Paweł Matwiejczuk.

Na warszawskiej giełdzie K2 jest notowana od kwietnia 2008 roku. Głównymi akcjonariuszami firmy są AGS A/S (ma akcje stanowiące 16,84 proc. kapitału) i jej Janusz Przemysław Żebrowski (16,47 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Wujec nowym prezesem firmy K2. Piątek i Paschalis-Jakubowicz wiceprezesami za Ciszewskiego i Lewandowskiego

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
i to są jaja ;)
odpowiedź
User
ryba
czyli teraz korpo?
odpowiedź
User
Lolo
Ojesu 😜
odpowiedź