SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim. „Radiowcy z olimpijczykami od 1936 roku”

Szefowie Polskiego Radia i Polskiego Komitetu Olimpijskiego wymienili wczoraj dokumenty, dotyczące odnowienia partnerskiej współpracy między obydwoma instytucjami.

Article

Polskie Radio reprezentował prezes Jacek Sobala, PKOl – prezes Andrzej Kraśnicki. Umowa odnosi się głównie do współpracy w dwóch obszarach: producencko-nadawczym oraz promocyjnym. Precyzuje zasady współdziałania w zakresie produkcji i emisji programów na antenach PR, które promować mają zarówno polski ruch olimpijski, jak rodzimą reprezentację i imprezy sportowe, organizowane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Europejskie Komitety. PKOl udzielił publicznemu nadawcy praw do wykorzystywania tytułu „Oficjalny Partner Medialny PKOl" oraz symbolu olimpijskiego i takich oznaczeń. Z kolei PKOl otrzymał prawo do używania tytułu „Oficjalny Partner Polskiego Radia", a także symbolu - logotypu nadawcy.

- Zawsze bardzo wysoko ceniliśmy sobie współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim. Wsparcie ze strony partnera stanowi dla nas gwarancję najwyższego, merytorycznego poziomu audycji, poświęconych różnym dziedzinom sportu - mówił prezes Jacek Sobala.

Szef PKOl podkreślał z kolei, że radiowcy są z polskimi olimpijczykami nieprzerwanie od roku 1936 i „zawsze rzetelnie relacjonują słuchaczom przebieg kolejnych igrzysk”.

- Jestem przekonany, że podobnie będzie w lutym podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Liczymy także na wsparcie Polskiego Radia w towarzyszącej tej imprezie kampanii promocyjnej pod hasłem „Jesteśmy jedną drużyną" oraz na włączenie się dziennikarzy radiowych w przedsięwzięcia związane z przypadającym w roku 2019 stuleciem polskiego ruchu olimpijskiego – dodał.

Polskie Radio będzie relacjonowało na swoich antenach rozpoczynające się 9 lutego zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczag. W kwietniu br. podpisano umożliwiającą to umowę sublicencyjną z Discovery Communications, na podstawie której nadawca publiczny będzie miał dostęp do relacji z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczang oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim. „Radiowcy z olimpijczykami od 1936 roku”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl