SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Program „Zatrzymaj chwile” dla seniorów w TVP1. Prowadzącymi Anna Popek i Katarzyna Kołeczek

W najbliższą niedzielę, 11 września br., o godz. 17.30 na antenie TVP1 zadebiutuje nowy program „Zatrzymaj chwile”. Poprowadzą go dziennikarka TVP Anna Popek oraz aktorka Katarzyna Kołeczek. - Chcemy przyciągnąć przed ekrany widownię wielopokoleniową - mówi Ewa Nowicka, zastępca dyrektora telewizyjnej Jedynki.

Anna Popek i Katarzyna Kołeczek, fot. klArticle

Bohaterami programu „Zatrzymaj chwile” są osoby starsze. W każdym odcinku przedstawiane będą trzy ludzkie historie. Bohaterowie będą pokazywać swoje fotografie sprzed lat, spośród których wybiorą zdjęcie - ich zdaniem - najważniejsze i opowiedzą o kulisach jego powstania. W dalszej części programu będą mogli powrócić w miejsce, w którym zrobione było dane zdjęcie w przeszłości, a realizatorzy w nowej rzeczywistości odtworzą scenerię i wykonają fotografię na nowo. Bohaterowie programu będą opowiadać o swoich doświadczeniach życiowych, chwilach miłych, ale także trudnych, wesołych, jak również dramatycznych.

- Jestem pewna, że program „Zatrzymaj chwile” będzie budził dobre emocje. Ma pokazywać to, jak osoby dojrzałe mogą być aktywne, jak mogą spędzać czas, zdobywać nowe szczyty, nowe umiejętności, ale przede wszystkim dzielić z młodymi to, co jest w życiu najważniejsze. Czasami mówimy, że doświadczenie życiowe to skarb, ale często nie potrafimy z tego doświadczenia korzystać. Będziemy pokazywali, w jaki sposób mądrość ludzi starszych, doświadczonych może przenieść się na dobre wybory młodych pokoleń. To będzie program rodzinny, międzypokoleniowy. Taki program, po którego obejrzeniu chcielibyśmy, aby wnuki chwytały za telefon, dzwoniły do dziadków i koniecznie umawiały się z nimi na wspólne oglądanie zdjęć. Program, który będzie ludzi do siebie przybliżał i sprawiał, że ludzie starsi, którzy często są marginalizowani, będą wracać do swoistego obiegu życia i znowu będą ważni oraz kochani. To są nasze założenia i mam nadzieję, że uda nam się je zrealizować - opowiada Anna Popek, współprowadząca program „Zatrzymaj chwile”.

- Tak zupełnie prywatnie, to kojarzy mi się jeszcze to, co powiedział Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży. Zachęcał, aby młodzi ludzie kontaktowali się ze swoimi babciami i dziadkami, pytali o ich przeszłość, interesowali się ich życiem, bo jeśli będą mieć mocne korzenie, to sami z większą łatwością będą zdobywać świat. Gdy rozpoczynaliśmy prace nad naszym programem nie wiedzieliśmy jeszcze, że Ojciec Święty wypowie takie właśnie słowa. I okazuje się, że zupełnie przypadkiem, a może nie przypadkiem, nasz program wpisuje się w słowa wyrażone przez Papieża - dodaje Anna Popek.

Program „Zatrzymaj chwile” będzie nadawany na antenie TVP1 w niedziele o godz. 17.30.

- Moim zdaniem jest to czas najlepszy z możliwych, kiedy można emitować tego typu program. Chcielibyśmy, aby był to program familijny, a sprzyja temu pora nadawania, ponieważ w niedzielne jesienne popołudnia przed telewizorami zasiada międzypokoleniowa publiczność, na której nam najbardziej zależy. To będzie program mówiący o tym, że każdy etap w życiu może być piękny. Emocje, ludzkie historie są tym, co do telewizji ludzi najbardziej przyciąga. I mam nadzieję, że tak będzie tym razem - stwierdza Ewa Nowicka, zastępca dyrektora TVP1.

Partnerem i sponsorem programu „Zatrzymaj chwile” jest firma farmaceutyczna GlaxoSmithKline.

Anna Popek poprowadzi w tym roku w TVP1 jeszcze jeden program - będzie to show „Co słychać, Polsko?”, którego emisja zaplanowana jest na późną jesień.

Popek dołączyła ostatnio do grona prowadzących wieczorny magazyn „Halo Polonia” na antenie TVP Polonia. W ostatnich miesiącach dziennikarka prowadziła na antenie stacji „Akcję wakacje”.

W połowie września br. na antenie telewizyjnej Jedynki pojawi się inny program Anny Popek „Po pierwsze - zdrowie!” (emisja w poniedziałki o godz. 8.30). W magazynie medycznym przedstawiona zostanie „cała droga pacjenta” - od pierwszego wywiadu lekarskiego, poprzez nowoczesną diagnostykę, po leczenie różnych chorób. Lekarze praktycy oraz autorytety medyczne omówią na konkretnych przypadkach procedury medyczne oraz opowiedzą o objawach różnych chorób.

Anna Popek jest związana z Telewizją Polską od ponad 15 lat. W ostatnich latach była jednym z prowadzących w „Pytaniu na śniadanie”.

Katarzyna Kołeczek to aktorka serialowa i teatralna, jest obecnie związana z warszawskimi teatrami: Polskim, Polonia oraz Och Teatrem.

W sierpniu br. udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 10,53 proc.

Dołącz do dyskusji: Program „Zatrzymaj chwile” dla seniorów w TVP1. Prowadzącymi Anna Popek i Katarzyna Kołeczek

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Popek cytuje papieża :D
odpowiedź
User
karolek
I ktoś to niby będzie oglądał?
odpowiedź
User
Tamara
A czy Popek poprowadzi program "zatrzymaj popek" ?
odpowiedź