SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Feluś odchodzi z Wirtualnej Polski

Redaktorem naczelnym serwisu WP SportoweFakty (należącego do Wirtualna Polska Holding) oraz wicenaczelnym Wirtualnej Polski nie będzie już Robert Feluś - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Firma rozwiązała z nim umowę, pozostanie jeszcze w WP przez okres wypowiedzenia.

Robert FeluśArticle

Jesienią 2019 roku Robert Feluś najpierw rozpoczął współpracę z Wirtualną Polską jako szef zespołu przygotowującego cotygodniowy program „#Newsroom”, który od maja ub.r. był emitowany na WP.pl i w Polsat News (obecnie tylko w WP).

Następnie od listopada 2019 roku objął stanowisko wicenaczelnego WP.pl oraz redaktora naczelnego WP Sportowe Fakty.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, 31 marca Wirtualna Polska rozwiązała z nim umowę. Pozostanie jednak w firmie do końca czerwca.

Decyzja ma mieć związek z oszczędnościami na które szykuje się spółka w związku z epidemią koronawirusa. Jak się dowiedzieliśmy, na razie nie ma jednak mowy o zwalnianiu dziennikarzy newsroomów.

Sam dziennikarz nie odpowiedział wczoraj na nasze pytanie w tej sprawie.

Poprzednio redakcją WP SportoweFakty przez 5,5 roku kierował Michał Kołodziejczyk. Na początku września 2019 r. ogłoszono, że wiosną przyszłego roku zostanie redaktorem naczelnym „Przeglądu Sportowego”, zastępując na tym stanowisku Przemysława Rudzkiego. Kołodziejczyk jednak jeszcze przed jej objęciem zrezygnował z tej funkcji.

Feluś przez wiele lat w „Fakcie”

Robert Feluś od 2003 roku do jesieni 2018 roku z krótką przerwą był związany z „Faktem” (Ringier Axel Springer Polska). Był tam m.in. szefem działów newsowych, organizatorem redakcji regionalnych, wicenaczelnym i szefem dodatku „Fakt Pieniądze”, a w połowie 2014 roku objął funkcję redaktora naczelnego.

Zrezygnował z niej we wrześniu 2018 roku po szeroko krytykowanym tekście na temat śmierci syna Leszka Millera (były premier w pozwie domaga się za tekst od RASP przeprosin na pierwszej stronie przez sześć dni i 1,5 mln zł zadośćuczynienia). Przeprosiny od Roberta Felusia w dniu publikacji artykułu ukazały się na Fakt.pl, a także w kolejnym numerze tabloidu.

Feluś przez ponad rok pracował też w innych redakcjach w RASP. W 2013 roku przez kilka miesięcy był redaktorem prowadzącym „Forbes Polska”, a od sierpnia 2013 do maja 2014 roku był menedżerem operacyjnym newsroomu sportowego (redagującego „Przegląd Sportowy”, Onet Sport i dział sportowy „Faktu”). Natomiast w latach 2017-2018 prowadził niektóre wydania programu „Onet Rano”. Przed pracą w RASP był związany m.in. z „Super Expressem”, „Dziennikiem Polskim” i „Echem Krakowa”.

W sierpniu br. Robert Feluś wspólnie z byłym szefem „Wprost” Jackiem Pochłopniem i byłym wicenaczelnym „Faktu” Jan Domaniewski zaczęli oferować szkolenia z komunikacji oparte na autorskim standardzie College Method obejmującym m.in. symulację warunków kolegium redakcyjnego.

W lutym br. stronę główną WP.pl (Grupa Wirtualna Polska) odwiedziło 13,3 mln realnych użytkowników, czyli 47,68 proc. wszystkich polskich internautów. Wykonali na niej 552,99 mln odsłon, a każdy spędził tam przeciętnie 58 minut i 39 sekund - pokazują dane z badania Gemius/PBI opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Wszystkie strony i aplikacje internetowe Wirtualna Polska Holding w lutym br. zanotowały 21,12 mln użytkowników, 2,86 mld odsłon oraz 34 minuty i 13 sekund średniego dobowego czasu korzystania przez odwiedzającego, a sam portal WP.pl - 16,68 mln użytkowników, 1,83 mld odsłon oraz 31 minut i 46 sekund średniego dobowego czasu korzystania.

W ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 24,9 proc. do 708,7 mln zł oraz spadek zysku netto z 76 do 71,1 mln zł. W segmencie internetowym miała 688,38 mln zł przychodów i 223,28 mln zł skorygowanego zysku EBITDA według nowego standardu rachunkowego MSSF 16, a Telewizja WP zanotowała 20,32 mln wpływów i 4,34 mln zł skorygowanej straty EBITDA wg MSSF 16.

Dołącz do dyskusji: Robert Feluś odchodzi z Wirtualnej Polski

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ups
Krótki romans. Biorąc pod uwagę ile spędził tam czasu poprzednik.... Łoooooooo
odpowiedź
User
walter
ta decyzja nie może dziwić.
odpowiedź
User
Jj
Robert nie pasowal do wp, nie odnalazl sie w nowych mediach. Jego myslenie to lata 90. Ale to sympatyczny facet, tylko nie do nowoczesnego biznesu. Rozminelismy sie.
odpowiedź