SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spotify podnosi ceny w Polsce. Podwyżki nawet o 30 procent

Serwis streamingowy Spotify podnosi po raz pierwszy w historii cennik dla polskich użytkowników. Abonamenty dla obecnych użytkowników wzrosną nawet o 30 procent.

Spotify zaczął ogłaszać podwyżki dla polskich użytkowników w komunikacji e-mailowej. „Jest to pierwsza w historii aktualizacja ceny planu i jest ona konieczna, ponieważ wzrosły ponoszone przez nas koszty operacyjne” – informuje Spotify swoich klientów.

Nowe ceny Spotify

Najdroższy pakiet Premium Family, dający dostęp do usługi dla nawet sześciu osób, będzie kosztował 37,99 zł zamiast dotychczasowych 29,99 zł. Ta podwyżka wejdzie w życie w kwietniu.

Podwyżka za pakiet Premium Individual wynosi aż 20 procent, z 19,99 zł na 23,99 zł. Spotify Premium Duo, dla 2 osób, po podwyżce kosztuje 30,99 złotych miesięcznie.

Nowa cena pakietu Premium Student to 12,99 złotych miesięcznie, czyli aż 30 proc. więcej niż jeszcze w ubiegłym roku.

W planach Individual oraz Student nowi użytkownicy mogą słuchać treści nieprzerywanych reklamami przez pierwszy miesiąc za darmo. 

Wszyscy abonenci muszą zgodzić się na nowe cenniki do 31 marca – inaczej ich konta zostaną przeniesione do bezpłatnej wersji z reklamami. Nowy cennik obowiązuje od 8 stycznia 2024 roku.

W trzecim kwartale 2023 roku Spotify miał 574 mln użytkowników na całym świecie (+26 proc. rdr, 23 miliony). Liczba subskrybentów z kontem Premium na koniec trzeciego kwartału wzrosła o 6 milionów (+16 proc. rok do roku) i wynosi 226 mln.

Przychody Spotify wzrosły we wspomnianym okresie o 11 proc. do 3,36 mld euro, a dochód operacyjny wyniósł 32 miliony euro dzięki wyższej marży brutto (która wyniosła 26,4 proc.) i redukcji kosztów. Przychody z reklam wzrosły o 16 proc. rok do roku do 447 milionów euro i o 11 proc. kwartał do kwartału.

Spotify podniosło w ubiegłym roku ceny za swoje usługi na wielu rynkach, m.in. USA, Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Meksyku i Australii.

Dołącz do dyskusji: Spotify podnosi ceny w Polsce. Podwyżki nawet o 30 procent

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Łysa kupa
Wspaniale! Cieszę się! Nareszcie! Czekałem na to 10 lat! Woohoo! Aż miło korzystać ze Spotify! Hura!
odpowiedź
User
LimeHobbit
Szkoda prądu i baterii na ten alrorytmowy, zielony szajs co nie płaci artystom złamanego grosza
odpowiedź
User
Kasia
Tidal lepszy
odpowiedź