SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Party” liderem sprzedaży wśród dwutygodników people w 2019 roku, „Gala” najbardziej w dół

W 2019 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dwutygodników people było „Party”. Wszystkie tytuły zanotowały spadki, a najwięcej straciła „Gala” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem dwutygodnika „Party” (Edipresse Polska) w 2019 roku wyniosła 104 957 egz. W porównaniu do 2018 roku była niższa o 18,43 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie miejsce zajął dwutygodnik „Show” (Wydawnictwo Bauer). Tytuł zanotował stratę sprzedaży ogółem wynoszącą 20,67 proc. do 75 269 egz.

Podium uzupełnia magazyn „Viva!” (Edipresse Polska), który odnotował spadek wynoszący 8 proc. Jego średni wynik w analizowanym miesiącu wyniósł 68 844 egz.

Przedostatnia była „Gala” (Grupa Burda). Średnia sprzedaż ogółem tego tytułu wyniosła 37 825 egz., po spadku o 33,25 proc. - największym w zestawieniu.

„Party” liderem w grudniu, ale po dużym spadku

W grudniu 2019 roku średnia sprzedaż ogółem lidera, czyli dwutygodnika „Party”, wyniosła 93 103 egz., po spadku o 20 proc. Drugą lokatę zajęło „Show” (58 590 egz., spadek o 19,18 proc.). Oczko niżej znalazła się „Viva!” (58 282 egz., spadek o 9,56 proc.).

W tym ujęciu najwięcej stracił „Flesz” (Edipresse Polska; 20,17 proc. do 27 914 egz.), który spadł z czwartej na piątą lokatę.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Party” liderem sprzedaży wśród dwutygodników people w 2019 roku, „Gala” najbardziej w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl