SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po konflikcie z Conde Nast księżniczka Deena Aljuhani Abdulaziz nie jest już szefową arabskiego „Vogue”

Po wydaniu zaledwie dwóch numerów arabskiej wersji magazynu „Vogue” jej redaktor naczelna księżniczka Deena Aljuhani Abdulaziz otrzymała wypowiedzenie. Przyczyną rozstania z redakcją mają być nieporozumienia pomiędzy księżniczką a wydawcą, koncernem Conde Nast.

Article

Pojawienie się na rynku arabskiej wersji „Vogue” zapowiedziano w połowie ub.r. Debiut magazynu zaplanowano na wiosnę br., a redaktor naczelną została księżniczka Deena Aljuhani Abdulaziz należąca do saudyjskiej rodziny królewskiej, właścicielka ekskluzywnego butiku w Rijadzie.

Według informacji podanych przez serwis Business of Fashion (BoF) Abdulaziz zdążyła wydać zaledwie dwa numery nowego „Vogue”, po czym otrzymała wypowiedzenie od wydawcy, koncernu Conde Nast.

Według BoF nieoficjalnie mówi się o tym, że księżniczka otrzymałaby dymisję jeszcze wcześniej, jednak wydawca szukał w tajemnicy nowego naczelnego i dopiero po jego znalezieniu zrezygnował z usług Abdulaziz. Nie wiadomo jednak jeszcze, kto teraz pokieruje dalej arabską mutacją „Vogue”.

W oświadczeniu przesłanym do BoF księżniczka potwierdziła fakt, że opuszcza stanowisko naczelnej magazynu i podziękowała za możliwość pracy przy jego starcie na nowym rynku. Wyjaśniła też, że zwolnienie jest wynikiem nieporozumień pomiędzy nią a wydawcą dotyczących roli, jaką powinna pełnić osoba kierująca takim magazynem jak „Vogue”.

Arabski „Vogue” jest 22. lokalną mutacją magazynu na świecie. Tytuł ukazuje się także m.in. w USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji, Japonii, Indiach i na Ukrainie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po konflikcie z Conde Nast księżniczka Deena Aljuhani Abdulaziz nie jest już szefową arabskiego „Vogue”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl