SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Volkswagen Group wydał na reklamy dwa razy więcej niż Toyota, Fiat mocno w górę (TOP5)

Producenci samochodów osobowych wydali w I połowie br. na reklamy w mediach 19,1 proc. więcej niż w tym samym okresie ub.r. Pozycję lidera zachował Volkswagen Group Polska (importer aut marki Skoda, Audi, Volkswagen). Największy wzrost nakładów na reklamę zanotowały w tym okresie FCA Poland, importer aut marki Fiat i Chrysler oraz Hyundai Motor Poland - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Volkswagen PassatVolkswagen Passat

W okresie od stycznia do czerwca br. producenci samochodów osobowych wydali na reklamy w tradycyjnych mediach (bez internetu) 831,9 mln zł. Było to 19,1 proc. w porównaniu z takim samym okresem ub.r. - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl (dane cennikowe netto, bez rabatów, Kantar).

Najwięcej na reklamy wydał Volkswagen Group Polska, do którego należą takie marki, jak m.in. Audi, Volkswagen, Skoda. Na wsparcie swoich brandów przeznaczył 199,8 mln zł, czyli 12,4 proc. więcej niż rok temu.

Drugie miejsce na podium utrzymała Toyota Motor Poland z wydatkami w kwocie 103,3 mln zł, o 17,4 proc. wyższymi w skali roku.

Trzecia lokata należy do FCA Poland, importera samochodów Fiat i Chrysler. Ta firma przeznaczyła na reklamy w mediach 189,1 proc. więcej niż rok temu, zwiększając inwestycje z 28,8 mln zł do 83,2 mln zł.

Kolejne miejsca w rankingu największych samochodowych reklamodawców zajęli Renault Polska z budżetem 54,5 mln zł (wzrost o 10,3 proc. rok do roku) i Hyundai Motor Poland z wydatkami w kwocie 49,8 mln zł (wzrost o 47,8 proc. rok do roku).

Branża motoryzacyjna w I połowie br., podobnie jak przed rokiem, ponad połowę swoich budżetów lokowała w telewizji. Nakłady na reklamę tv zwiększyła o 22 proc., z 372,3 do 454,2 mln zł.

Producenci samochodów osobowych znacząco, bo o jedną trzecią, zwiększyli też nakłady na reklamę w radiu. Przeznaczyli na nią 273,7 mln zł, czyli 30,9 proc. więcej w skali roku.

Więcej na ich reklamach zarobiły też dzienniki – ich wpływy z tytułu reklam samochodów osobowych wzrosły w omawiany okresie o 7,2 proc., z 9 mln zł do 9,6 mln zł.
Te wzrosty spowodowały ograniczenia wydatków w magazynach, kinach i na reklamę zewnętrzną.

Wydatki producentów aut osobowych w magazynach spadły rok do roku o 14,6 proc., do 44 mln zł, na reklamę zewnętrzną – o 10 proc., do 20,2 mln zł, a na reklamę w kinach – o 11,6 proc., do 30,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Volkswagen Group wydał na reklamy dwa razy więcej niż Toyota, Fiat mocno w górę (TOP5)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Volkswagen wydaje na reklamę dużo więcej niż konkurencja, ponieważ ich produkty są niższej jakości. Ale efektów i tak nie będzie, ponieważ samochody niemieckie są niżej jakości i to wie każdy użytkownik.
odpowiedź
User
Waks
Toyota nie musi inwestować aż tyle w reklamy, bo ich auta same się reklamują. Są dobre i trwałe, dlatego ludzie właśnie na nie się decydują
odpowiedź