SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W przyszłym roku Google TV ruszy w Europie

Prezes koncernu Google, Eric Shmidt, zdradził, że już na początku przyszłego roku usługa Google TV pojawi się na Starym Kontynencie. Pierwszymi, którzy z niej skorzystają, będą Brytyjczycy.

W przyszłym roku Google TV ruszy w Europie

Shmidt został zaproszony na festiwal telewizyjny w Edynburgu, gdzie podczas swojego przemówienia zapewnił o rychłym udostępnieniu usługi Europejczykom. - Niektórzy w USA obawiali się, że będziemy chcieli konkurować z nadawcami lub twórcami kontentu. W rzeczywistości nasz cel jest wręcz przeciwny - powiedział Eric Schimdt.

- Chcemy wspomóc producentów contentu dostarczając otwartą platformę dla telewizji nowej generacji, tak samo jak Android jest otwartą platformą dla nowej generacji telefonów komórkowych. Oczekujemy, że Google TV ruszy w Europie na początku przyszłego roku, a Wielka Brytania będzie oczywiście jednym z priorytetów - dodał.

Google TV w USA jest dostępne od jesieni ub.r., przy czym niedługo po uruchomieniu zostało zablokowane przez czołowe amerykańskie stacje telewizyjne (więcej na ten temat). - Oczywiście rozmawialiśmy z nimi na temat zmiany ich nastawienia do naszej usługi. Mamy też nadzieję, że brytyjscy nadawcy nie zaprezentują takiej postawy - wyjaśnił Eric Schimdt. Przedstawiciele Google argumentują, że udostępnianie swoich materiałów w internecie to dla nadawców telewizyjnych szansa na zdobycie nowych reklamodawców, zainteresowanych kampaniami skierowanymi do określonych grup odbiorców.

Google TV pozwala na łączenie treści z internetu z materiałem wideo na ekranie telewizora (zobacz jej prezentację), w założeniu mając być swego rodzaju pomost pomiędzy starymi a nowymi mediami. Do odbioru niezbędny jest zakup specjalnego dekodera. Takie dekodery za oceanem produkuje firma Logitech, a w ostatnich miesiącach ich cena została obniżona z 299 dolarów na 99 dolarów. Jest to najprawdopodobniej spowodowane niedostatecznie wysokim popytem.

Google TV ma być platformą otwartą, zatem jej dystrybucja miałaby się w przyszłości odbywać na tej samej zasadzie, na której obecnie udostępniany jest system operacyjny Android. A propos mobilnej platformy z logo zielonego robota - kilka dni temu koncern podał też informację (więcej na ten temat) , że jej najnowsze SDK dla wersji 3.1 Honeycomb potrafi już emulować Google TV. Oznacza to zatem, że pierwsze funkcje pozwalające na integrację obu pozycji z portfolio firmy mogą się pojawić już wkrótce.

Do tej pory internetowy gigant nie zdołał zakorzenić się na rynku telewizyjnym, co jednak wcale nie osłabiło jego zapału. Firma upatruje bowiem dużych korzyści związanych z możliwością emisji spersonalizowanych treści reklamowych, które tylko w minionym roku przyniosły ponad 28 mld dolarów przychodu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W przyszłym roku Google TV ruszy w Europie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
frea
Przez internet można się wiele dowiedzieć, zwłaszcza w sprawach, intymnych wstydliwych. Tu np. jest strona gdzie ludzie piszą o masturbacji http://masturbowanie.dbv.pl/news.php a tu strona dla osób samotnych pomagająca znaleźć kogoś bliskiego dzięki perfumom z feromonami. http://fermos.cba.pl/
Internet to przyszłościowa rzecz.
8 8
odpowiedź
User
Paweł Tutka
Zaczynają się dobre czasy dla aplikacji telewizyjnych - same dobre wiadomości. Google Tv wchodzi do Europy, a 21 września w Warszawie osoby odpowiedzialne za rozwój Smart TV spotkają się na konferencji http://aplikacje.tv ca zapewne zainicjuje rozwój aplikacji na Google TV.

Rozpoczyna się zatem nowy rozdział dla telewizji interaktywnej.... naprawdę interaktywnej.
8 8
odpowiedź
User
ratajka
No z tym Google to świetna sprawa, LG juz zaprezentowało taki telewizor na targach CES w Los Angeles
8 8
odpowiedź