SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wspólpraca IBM i Cisco

Cisco i IBM przedstawiają nowy model bezpieczeństwa dla firm

Współpraca liderów branży pozwoli dostarczyć zintegrowane produkty, technologie i usługi służące bezpieczeństwu

Firmy IBM i Cisco przedstawiły nowy model rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo w przedsiębiorstwach. Został on stworzony jako odpowiedź na główne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa firm, w tym także redukcję kosztów związanych z ochroną danych.

Obie firmy wspólnie pracują nad rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo w biznesie. Głównym problemem w tej dziedzinie jest niska efektywność zabezpieczeń wynikająca z równoczesnego stosowania niespójnych rozwiązań i usług mających na celu ochronę sieci. Przedsiębiorstwa oraz instytucje rządowe poszukują dużo bardziej wydajnych sposobów zabezpieczania danych przed hakerami lub wirusami. Coraz częściej konieczne jest także kontrolowanie dostępu pracowników, klientów i partnerów biznesowych do wewnętrznych dokumentów i aplikacji przedsiębiorstwa lub instytucji publicznych.

W ramach strategicznej długoterminowej współpracy IBM i Cisco zintegrują swoje produkty, tworząc kompletną architekturę bezpieczeństwa. Obejmie ona wszystkie kluczowe elementy systemu w przedsiębiorstwie - począwszy od zabezpieczenia laptopów po bezpieczeństwo poufnych danych. Wykorzystanie opracowanych przez obie firmy standardowych zabezpieczeń w środowisku informatycznym pozwoli na uproszczenie systemu bezpieczeństwa, redukcję kosztów wdrożenia i administrowania infrastrukturą oraz wpłynie korzystnie na wydajność przedsiębiorstwa.

Nowy model bezpieczeństwa w firmach składa się z dwóch kluczowych punktów zabezpieczających, które mogą komunikować się ze sobą i np. identyfikować systemy, które nie są zgodne z polityką bezpieczeństwa firmy. Ponadto mogą one wykrywać konkretne zagrożenia. Kiedy dochodzi do wykrycia systemów niespełniających wymogów bezpieczeństwa lub do zdefiniowania określonych zagrożeń, technologie bezpieczeństwa IBM i Cisco automatycznie adaptują się do naruszonych systemów i redukują do minimum koszty związane z odbudową struktury bezpieczeństwa.

"Firma National Semiconductor - jako deweloper i użytkownik produktów zwiększających bezpieczeństwo - rozumie wyzwania związane z wdrażaniem skutecznych kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie, jeśli tworzy się je w oparciu o produkty różnych dostawców" - powiedział Mike Noonen, wiceprezes działu PC and Networking Group w National Semiconductor. "Porozumienie IBM i Cisco, dwóch liderów branży, pozwoli przedsiębiorstwom skutecznie odpowiadać na wyzwania związanie z bezpieczeństwem. Zapewni ono także odpowiedni potencjał umożliwiający nie tylko podnoszenie poziomu bezpieczeństwa, ale również na obniżenie ryzyka i zredukowanie kosztów."
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wspólpraca IBM i Cisco

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl