SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wszyscy użytkownicy Facebooka widoczni w wyszukiwarce

Facebook niebawem wyłączy opcję pozwalającą na ukrycie profilu dla wyszukiwarki w serwisie. W rezultacie każdy użytkownik będzie mógł zostać znaleziony na podstawie podstawowych danych.

Wszyscy użytkownicy Facebooka widoczni w wyszukiwarce

Serwis Zuckerberga zapowiadał rezygnację z tej opcji w ubiegłym roku. Wówczas zniknęła ona dla wszystkich użytkowników, którzy z niej nie korzystali. Teraz dostęp do niej utracą również pozostali. Facebook ma ich o tym fakcie poinformować za pomocą stosownego komunikatu na stronie głównej.

Facebook tłumaczy swoją decyzję ograniczeniami, jakie tego typu ustawienie wprowadzało do wyszukiwarki. W rezultacie dochodziło do sytuacji, w których użytkownicy nie mogli znaleźć osób, które znali w rzeczywistości i mieli pewność, że posiadają one swoje profile w serwisie.

Usunięcie możliwości ukrywania profilu dla wyszukiwarki jest również podyktowane dużym zasięgiem Facebooka oraz szerokimi ustawieniami prywatności, które mogą tę opcję zastąpić.

W oficjalnym komunikacie administracja Facebooka informuje o możliwości ustawienia widoczności poszczególnych informacji w profilu a także opublikowanych postów, co ma pozwolić użytkownikom skutecznie chronić swoją prywatność.

Zmiany w wyszukiwaniu na Facebooku mają związek z funkcją Graph Search, która pozwala na odnajdywanie użytkowników nie tylko na podstawie ich danych osobowych, ale również innych informacji, jak np. miejsce zamieszkania, zainteresowania czy data urodzin. Serwis wprowadził nową funkcję na początku br. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wszyscy użytkownicy Facebooka widoczni w wyszukiwarce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl