SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej Tygodnika Powszechnego

Z końcem maja Maja Kuczmińska przestała być wiceprezeską spółki wydającej "Tygodnik Powszechny". W radzie nadzorczej Tadeusza Syryjczyka zastąpił natomiast Grzegorz Błażewicz – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Grzegorz Błażewicz, prezes SalesmanagoArticle

Z końcem maja br. Maja Kuczmińska przestała pełnić funkcję wiceprezeski zarządu spółki Tygodnik Powszechny, wydawcy „Tygodnika Powszechnego”. - Pani Maja Kuczmińska zrezygnowała ze stanowiska wiceprezeski zarządu i zrezygnowała z pracy. Rozstaliśmy się za porozumieniem stron – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jacek Ślusarczyk, prezes spółki.

Kuczmińska wiceprezeską zarządu była od czerwca 2020 roku. W zarządzie zasiadała od lipca 2016 roku, pracę w spółce zaczęła w 2011 roku, zajmowała stanowisko dyrektorki promocji i projektów specjalnych. W przeszłości związana była z „City Magazine” i „Gazetą Wyborczą”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Obecnie zarząd składa się z prezesa Jacka Ślusarczyka i wiceprezesa Piotra Mucharskiego, redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”. - Na razie skład zarządu pozostanie dwuosobowy - podkreśla Ślusarczyk.

- Nastąpiły także inne ważne personalne zmiany we władzach spółki. Skończyła się kadencja członków rady nadzorczej i z członkostwa zrezygnował pan Tadeusz Syryjczyk, a jego miejsce w nowej kadencji objął z osobistym nadzorem nad działem marketingu pan Grzegorz Błażewicz – dodaje prezes Tygodnika Powszechnego.

Błażewicz jest przedsiębiorcą z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowej branży marketingu, założyciel i prezes platformy do automatyzacji marketingu SALESmanago.

- Grzegorz zechciał wzmocnić nasz marketing, unowocześnić jego metody. Poprosił o osobisty nadzór nad działem marketingu. Mamy tu ogromne wzmocnienie – mówi Ślusarczyk.

Tadeusz Syryjczyk to były polityk i ekspert gospodarczy, w latach 1989-1991 minister przemysłu, w latach 1998-2000 minister transportu i gospodarki morskiej. W latach 1995-2001 wiceprzewodniczący Unii Wolności, poseł na Sejm I, II i III kadencji. W radzie nadzorczej Tygodnika Powszechnego zasiadał od 2010 roku.

Zmiany dokonały się pod koniec maja, kiedy odbyło się walne zgromadzenie spółki i ukonstytuował się nowy skład rady nadzorczej.

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Tygodnika Powszechnego” wynosiła 22 803 egz., z czego 19 674 w wersji drukowanej, a 3 129 w cyfrowej.

Spółka Tygodnik Powszechny w ub.r. zwiększyła przychody o 3,4 proc. do 10,59 mln zł, a jej strata netto pogłębiła się ze 149 do 385 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej Tygodnika Powszechnego

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krakow
Trzymajcie sie tam kochani, bo to jedna z najgorszych osob jakie spotkalem w swoim zyciu na zawodowej drodze. To nie jest gosc od zalatwiania problemow, tylko ich komplikowania. Ceni lizodvpow i donosicieli. Niekompetentny, ale PR jak ksiaze z bajki bedzie robil bo w tym jest najlepszy. Good luck!
odpowiedź
User
Lolo
Lewicowa gazetka z przerośniętym do niemożliwości ego dla pewnego typu enteligencji w sam raz.
odpowiedź
User
Gosc
Maja Kuczminska odeszła z pracy za porozumieniem stron. Ładnie to napisano.
odpowiedź