SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związkowcy negatywnie o zamiarze zwolnienia Bartosza Gila z Trójki. „Ruch nieuzasadniony"

Działające przy Polskim Radiu związki zawodowe negatywnie zaopiniowały możliwość zwolnienia Bartosza Gila - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. O taką opinię poprosił kilka dni temu zarząd nadawcy. - Nasza opinia nie wiąże zarządowi rąk, wciąż jest możliwość zwolnienia - podkreśla w rozmowie z nami Wojciech Dorosz, szef związkowców.

fot. polskie radioArticle

Bartosz Gil był jednym z dziennikarzy, któremu zarzucono (podobnie jak Halinie Wachowicz i Markowi Niedźwieckiemu) manipulowanie przy wynikach Listy Przebojów Programu Trzeciego nr 1998. Dziennikarz publicznie wytknął wówczas ówczesnemu dyrektorowi Trójki, Tomaszowi Kowalczewskiemu, że uczestniczył w spotkaniach, podczas których omawiano niedoskonałości systemu głosowania. Miał być też załączany do korespondencji z działem IT w tej sprawie. - Tymi kanałami problem ten podnoszony był jako najważniejszy pośród wielu trapiących Listę – napisał Gil.

Kilka dni temu zarząd zapytał działające przy radiu związki zawodowe o opinię na temat zwolnienia z pracy Bartosza Gila. W poniedziałek związkowcy wysłali opinię prezes Agnieszce Kamińskiej, pisząc w niej, że negatywnie opiniują chęć zwolnienia dziennikarza. Oceniono to jako ruch nieuzasadniony, pozbawiony podstaw, a wniosek - jako umotywowany niemerytorycznie. - Należy jednak pamiętać, że nasza opinia jest tylko opinią, nie jest wiążąca w żaden sposób. Prawdopodobnie pani prezes zrobi i tak to, co będzie uważała za stosowne - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wojciech Dorosz, szef działających przy Trójce związków zawodowych. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że Bartosz Gil zostanie jednak zwolniony z pracy, chociaż - nie w trybie dyscyplinarnym.

Spośród osób, które zarząd Polskiego Radia obarczył winą za wyniki listy nr 1998 Marek Niedźwiecki pożegnał się już z publiczną anteną, a Halina Wachowicz złożyła wypowiedzenie, skutkujące z dniem 1 stycznia 2021 roku. Ernesta Zozunia, który kontaktował się z mediami w sprawie majowych, czerwcowych i sierpniowych zajść w Trójce – zwolniono dyscyplinarnie.

Od anteny odsunięto Sylwię Hejj i Mariusza Owczarka, którzy byli szefami publicystyki i muzyki powołanymi przez Kubę Strzyczkowskiego.

Udział Trójki w rynku w okresie od sierpnia do października br. wyniósł 2,9 proc. To najniższy rezultat w historii anteny.

Dołącz do dyskusji: Związkowcy negatywnie o zamiarze zwolnienia Bartosza Gila z Trójki. „Ruch nieuzasadniony"

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Robik
Komputer pamięta wszystko.
odpowiedź
User
Tylko tyle i aż...
Ludzi warto szanować. Bartosz Gil to solidny pracownik więc proszę pozwolić mu normalnie pracować!
odpowiedź
User
Jop
Tyle podmiotów na rynku, po co Bartek tam siedzi? Męczennikiem chce zostać? Sprawa żenująca dla pracodawcy i pracownika.
odpowiedź