SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfryzacja radia pod znakiem zapytania

KRRiT jeszcze przed wakacjami uchwali stanowisko w sprawie cyfryzacji radia. Jako pierwsze miało zacząć realizować ten projekt Polskie Radio. Tymczasem pojawiają się pierwsze problemy. - W naszym przypadku start cyfryzacji nie będzie możliwy bez wsparcia państwa - mówi nam Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy PR.

Dołącz do dyskusji: Cyfryzacja radia pod znakiem zapytania

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
io
ja chce radio cyfrowe
odpowiedź
User
emes
A po co?
Wystarczy że spadną opłaty za transfer danych w sieciach komórkowych/LTE i żadne inne systemy nie będą potrzebne. W domu to w ogóle nieporozumienie, bo są już urządzenia umożliwiające odbiór stacji internetowych i niekoniecznie potrzeba do tego komputera.
Myślę że przyszłością będzie zakup kilku kart sim do jednego "cyfrowego" abonamentu i używanie ich równocześnie w tabletach, radiach samochodowych, telefonach, komputerach itd. Może nawet dedykowane kart sim "radio" lub "tv" lub "pc" gdzie będą limity prędkości skrojone pod te usługi.
odpowiedź
User
kil
Do emes: Poszukaj co planuje Dutsche Telecom, ma zamiar wprowadzić opłaty za stacjonarny transfer. Jak to zrobią to bezprzewodowy nie stanieje.
A cyfrowe radio?... Polskie Radio za nasze pieniądze może się cyfryzować. Co z tego że będzie więcej kanałów, jak tam nie będzie nowej terści. Wystarczy popatrzeć na TVP i jej nowe kanały na multiplexie np ostatniu uruchomiona rozrywka. Wszystko to samo co emitowało milion razy TVP1 i 2. Emitel chcą kupić francuzi. Jak kupią to nadajniki będą francuskie. Nadawać będzie tylko PR za naszą kasę. Lokalne stacje umrą. Obym się mylił.
odpowiedź